Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

У пошуках святилища в час пандемії

Автор:

|

Жовтень 19, 2021

|

Рубрика:

У пошуках святилища в час пандемії
Твори Христини Сай

Український музей у Нью-Йорку з приємністю представляє нову виставку «У пошуках святилища в час пандемії: Інсталяція Христини Сай», яка розкриває творчий шлях мисткині під час пандемії Covid-19, що помітно переосмислила її мистецьку практику. Виставка відкрилася 22 вересня і триватиме до кінця січня 2022-го.
«У пошуках святилища» вітає відвідувачів музею інсталяцією 130 робіт, які п. Сай створила продовж 18 місяців. Жителька Нью-Джерзі, гарячої зони на початку пандемічного закриття, Христина Сай знайшла для себе захист у своїй майстерні, щоб ладнати почуття тривоги, страху та фрустрації, які тоді переживав весь світ. Поштовхом для пандемічної збірки «У пошуках святилища» стала знахідка старих платівок ще до суцільного закриття. Ізольована з родиною від світу, мисткиня знайшла розраду в мистецтві, намагаючись зберегти надію і віру крізь зображення, форму та колір. Охоплена творчою енергією, п. Сай завзято малювала, створюючи яскраві диски майже кожного дня продовж пандемії.
Круглі форми нагадували їй форму вірусу під мікроскопом, а також вказували на завершеність і безперервність. Мальовані диски вінілу схожі на мандалі — символи всесвіту, які надають священний простір і сполучають із глибшою площиною існування. Для Христини Сай вони становлять віконце, що освітлює наш колективний стан буття.
Вживаючи характерну для неї палітру яскравих візерунків, п. Сай пропонує передишку від похмурости та блідости світу, обмеженого незмінними стінами монотонії, котрі нас оточують продовж пандемії. Диски — це бульбашки візуальної насолоди, що дозволяють нам витримати вакуум культурної пустелі та повсякденність нашого життя. Христина Сай пропонує красу як антидот проти хаосу та невідомого. Вона вірить, що «картини мигочуть удалині. Вони можуть вирвати нас із оніміння, можуть віддзеркалювати надію. Мистецтво переживе нас усіх, тому воно розказуватиме наші історії надовго після того, як пандемія закінчиться».
Христина Сай — сучасна художниця; її абстрактні роботи розкривають захоплення яскравими кольорами та багатими узорами. Її виразно пізнаваний стиль має модерністське коріння, а також виявляє зацікавлення матеріалами. На відміну від модерного мистецтва, живопис мисткині возвеличує красу в процесі будування свого художнього словника. Вона — іконописець майбутнього. Її кольорові та грайливі картини манять у нас внутрішню дитину, одночасно перебувають у діалозі з традиціями старого світу, якими насичені. Ця інсталяція надає глядачеві місце відпочинку і візуальної радости. Зображення художниці натякають на традицію релігійного мистецтва, яким вона займалася на ранніх стадіях творчого шляху, працюючи з іконописцем Петром Холодним-молодшим, який навчив її старовинного способу малювання яєчною темперою. Христина Сай отримала бакалавра живопису від Коледжу ім. Сари Лоренс, магістра мистецтв від Бард-коледжу, а також вивчала візантійське мистецтво в Оксфордському університеті.
Вона продовжує адаптувати й оновляти свою техніку з наміром ангажувати глядача в новий спосіб, особливо звертаючись до нових матеріалів, котрі розширюють її діапазон як художниці. Її роботи широко виставляли, в т. ч. в Музеї біблійного мистецтва, Національному катедральному соборі, Соборі Іоанна Богослова в Нью-Йорку, Богословській семінарії «Юніон», Українському музеї в Нью-Йорку, Музеї культурної спадщини в Києві, Американському посольстві в Катарі та в Білому домі. Її твори є в приватних і музейних колекціях у США та за кордоном. Христина Сай має свою мистецьку майстерню в Нью-Джерзі, яка активно приймає замовлення.
Пресслужба Українського музею

Про Український музей
Український музей (УМ) має на меті колекціонувати, зберігати, виставляти й інтерпретувати твори мистецького або історичного значення для багатої культурної спадщини американців українського походження. Заснування музею Союзом українок Америки 1976 року віталося як одне з найбільших досягнень української громади Сполучених Штатів. Сьогодні завдяки своїм багатим зібранням народного й образотворчого мистецтва, численним архівним матеріалам, цікавим імпрезам наукового значення УМ є одним з найбільш самобутніх та активних «менших» музеїв м. Нью-Йорка. Щороку УМ влаштовує кілька виставок, видає двомовні каталоги та організовує різноманітні заходи, часто у співпраці з іншими музеями, освітніми та культурними установами. Виставки та програми Українського музею частково підтримують державними коштами Департаменту культури Нью-Йорка у партнерстві з міською радою. Адреса музею: 222 East 6th Street (between Second Avenue and The Bowery), New York, NY 10003. Тел.: 212-228-0110, сайт — www.ukrainianmuseum.org. Графік роботи музею: середа-неділя, 11.30-17.00. Відповідно до мандату Нью-Йорка, всі відвідувачі віком від 12 років і старші повинні показати доказ вакцинації проти Covid-19. Маски обов’язкові для всіх відвідувачів.
Як повідомляв «Міст», Український музей посадив Тарасову вербу.

About Author

Meest-Online