Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 11, 2021

У Пассейку вшанували героїв України

Автор:

|

Листопад 20, 2019

|

Рубрика:

У Пассейку вшанували героїв України
«Їди наш сину, воювати за Україну» у виконанні осередку «Нової української хвилі»

Уже традиційно з року в рік громада Пассейку й околиці в штаті Нью-Джерзі в листопаді вшановує тих, що жили для України, працювали для неї та за неї віддали своє життя. В неділю, 3 листопада ц.р., під патронатом відділу Українського конґресового комітету Америки (УККА), місцеві громадські організації — осередок СУМ, станиця «Пласт», Рідна школа українознавства, осередок «Нової української хвилі», 3-й відділ Організації оборони Лемківщини, Фундація Українського народного дому та Українська централя — влаштували Свято героїв, щоб вшанувати героїв України минувшини та сьогодення.
Свято відрила Марійка Дупляк, голова відділу УККА, котра привітала присутніх, а відтак під звуки гімну Організації українських націоналістів (ОУН) у виконанні Володимира Габури та Романа Радзіка хорунжі внесли прапори. Панахиду за упокій душ українських героїв відслужив о. Андрій Дудкевич, парох Української католицької церкви (УКЦ) св. Миколая з участю хору цієї ж церкви.
Сцену прикрасили портретами Шухевича і Бандери, прапорами та маками. «Мак — це квіт пам’яті, — сказала п. Дупляк, — він є символом пам’яті про людські втрати, яких зазнала Україна в боротьбі за незалежність, а чорна його серединка символізує дірку від кулі. Людські ж жертви великі: 300 студентів, котрі загинули в бою під Крутами; 1,5 млн українців загинуло у Першій світовій війні; 4 млн жертв українських репресій 1930-1950 рр.; 10 млн жертв Голодомору, 10-14 млн загинуло у Другій світовій війні в боротьбі проти фашизму; близько 100 тис. воїнів УПА віддали своє життя за волю України; «Небесна сотня» на Майдані у 2014 р.; 13 тис. жертв теперішньої війни з Росією; 20 тис. поранених у цій війні».
Головну доповідь виголосив Михайло Савків, колишній президент і теперішній віцепрезидент УККА, голова Крайового комітету Голодомору в США та директор Вашинґтонського бюро УККА — Української національної інформаційної служби. У своєму слові доповідач сказав: «Свято героїв охоплює героїв усіх історичних епох: князів Київської Русі, козаків Гетьманської доби, Січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН-УПА, новітніх героїв «Небесної сотні» та героїв сучасної російсько-української війни. Наші воїни-герої віддали та досі віддають своє життя, щоб український нарід міг вільно жити». В програмі свята, ведучими якої були Галина Семеняк та Андрій Рівний, виступали діти Рідної школи українознавства, які декламували вірші та співали патріотичних пісень. Дуже емоційною точкою програми був вхід на зали «воїнів УПА» в особах членів осередку «Нової української хвилі», які опісля урочисто склали «Присягу воїна УПА» на вірність Україні.
Дует «Черемош» (В. Габура і Р. Радзік) виконали кілька пісень, відтак на сцену увійшли юнаки й юначки станиці «Пласту» і осередку СУМ, які разом, під дириґентурою Ліліани Худолій, виконали пісню «Мамо, чи чуєш ти мене». На завершення Свята героїв у виконанні всіх присутніх прозвучав Державний гімн України, як символ незалежности та незламности українського народу.

Марійка Дупляк

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply