Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

У Пасейку зібралася велика українська родина

Автор:

|

Вересень 24, 2015

|

Рубрика:

У Пасейку зібралася велика українська родина
Організатори та спонсори фестивалю

Організатори та спонсори фестивалю

Виконанням державних гімнів США й України та благословенням митрополита Української католицької архієпархії у Філадельфії Стефана Сороки розпочався минулої неділі український фестиваль церкви Святого Миколая у Пасейку (штат Нью-Джерзі).

На таке свято парафіяльна громада церкви зібралася вже 31-й рік поспіль. Довший час подібні заходи відбувалися як приватний пікнік. Проте три роки тому тут вирішили запрошувати до себе представників інших громад і націй, аби в такий спосіб поширювати українську культуру та традиції. Ідею підтримали різноманітні українські організації та приватні спонсори. Відтак свято однієї громади переросло в чудовий український фестиваль.
«Місцева парафія — одна з трьох у Філадельфійській архієпархії, де при церкві є школа, — каже владика Стефан. — Це дає життя парафії, яка має енергійну молоду генерацію новоприбулих українців, котрі з оптимізмом дивляться на життя й є майбутнім української діаспори».
Владика також зазначив, що в успішному проведенні фестивалю є велика заслуга пароха Андрія Дудкевича. «Він — креативний, постійно перебуває в пошуку чогось нового, як кажуть у народі, «живий» і прагне, щоб його парафія була «жива», — сказав він.
Сам о. Дудкевич, розповідаючи про фестиваль, стверджує, що через нього, як через вікно, можна зазирнути в українське життя, звичаї та культуру, відчути дух українства. «Найбільше багатство нашої парафії — люди, — каже о. Андрій. — І проведення фестивалю засвідчує, що ми — єдина українська християнська родина, ми не поділені на «хвилі», а є одним морем українського християнського народу».
На фестивалі присутніх зачарували виступи дитячих і дорослих хореографічних колективів із Перт-Амбою під керівництвом Надії Лемеґи. Вона звернула увагу на те, що особливу атмосферу цього свята відчули юні танцівники. «Сьогодні вони виступали з особливим бажанням, примноженою енергетикою, дуже задоволені своїми виступами, — тішиться п. Надія. — Атмосфера, яка панує на цьому фестивалі, дає їм можливість відчути себе справжніми артистами».
Традиційно активну участь у фестивалі взяла компанія Meest-America, яка стала одним із спонсорів його проведення. Її представники дарували гостям свята горнятка та торбинки зі символікою Meest-America, а також тижневик «Міст». Приємно було дізнатися, що це видання знає і читає митрополит Стефан Сорока. «В газеті є багато цікавих новин, вона дає змогу більше довідатися про українське життя в Україні та за кордоном», — сказав владика.

Іван Бесяда

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply