Новини для українців всього свту

Tuesday, Apr. 13, 2021

У Нью-Йорку вшанували пам’ять жертв Голодомору

Автор:

|

Листопад 20, 2019

|

Рубрика:

У Нью-Йорку вшанували пам’ять жертв Голодомору
Молитву очолили п’ятеро архієреїв

У катедрі св. Патрика 16 листопада відбулася екуменічна панахида в пам’ять жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. в Україні. Молитву очолили ієрархи УКЦ та Української православної церкви (УПЦ) США.
Разом із українською громадою пам’ять жертв Голодомору вшанували й представники українського дипломатичного корпусу, американські політики та представники влади Нью-Йорка. Серед присутніх у храмі були ті, хто особисто пережив Голодомор та їхні діти, внуки та правнуки. Захід організував УККА.
Богослужіння очолили п’ять архієреїв: митрополит Філадельфійський УКЦ Борис Ґудзяк, митрополит УПЦ США Антоній, єпарх Стемфордський УКЦ Павло Хомницький, архієпископ УПЦ США Даниїл Зелінський і владика-емерит УКЦ Василь Лостен. Разом із ними молилися священники, диякони та семінаристи обох Церков. Співав хор «Думка» (дириґент — Василь Гречинський).
Перед панахидою до присутніх звернувся митрополит Антоній. У своїй промові він підкреслив важливість вшанування цієї траґедії українського народу. Пам’ятну свічку, хліб та пшеничні колоски принесли учні Української академії св. Юра (Нью-Йорк). Андрій Футей, голова УККА, у слові до присутніх зазначив, що українська громада та приятелі України збираються в цьому храмі, щоб пом’янути жертв Голодомору понад 35 років. Також виступили сенатор Чак Шумер, Посол України при Організації Об’єднаних Націй Володимир Єльченко та представниця мерії Нью-Йорка Кароліна Рівера.
На завершення митрополит Борис Ґудзяк подякував усім за спільну молитву та зазначив: «Молитва покликана загоїти рани нанесені трагедією Голодомору та відновити справедливість».
Інформаційний ресурс УГКЦ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply