Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

У Нью-Йорку відкрили Будинок героїв

Автор:

|

Грудень 28, 2022

|

Рубрика:

У Нью-Йорку відкрили Будинок героїв
Будинок героїв

У Нью-Йорку відкрили Будинок героїв для реабілітації та протезування українських воїнів, які втратили кінцівки на війні. Він розташований в дільниці Статен-Айленд, неподалік від узбережжя океану. Його перші мешканці Віктор Нестеренко й Антон Домарацький нещодавно пройшли лікування та отримали сучасні протези, які, за словами Антона дають їм змогу «швидко ходити, стрибати, їздити на велосипеді».
Реалізує програму реабілітації поранених Олександр Рубцов, бізнесмен українського походження із Маямі, який має компанію, що займається нерухомістю. За словами підприємця, він орендував будинок та акумулює донорські кошти для подальшої реабілітації українських бійців. Цього року очікується приїзд ще чотирьох поранених.
Подальша завантаженість реабілітаційного центру залежить від надходження відповідних коштів. За даними п. Рубцова, один сучасний протез коштує від 12 до 15 тис. USD. Українськими воїнами на волонтерських засадах займаються лікар-реабілітолог українського походження Дмитро Шевченко та протезист Стефан Манучарян. Бійці Нестеренко та Домарацький повернуться в Україну з твердим наміром продовжити службу у Збройних силах України.
Сергій Кислиця, постійний представник України при Організації Об’єднаних Націй, який узяв учать у церемонії відкриття Будинку героїв, зазначив, що українська армія ніколи не була настільки важливою для виживання України, як зараз. І додав, що Україна за підтримки союзників розгромить ворога. Однак, війна не закінчиться, доки в Москві перебуватиме злочинний путінський режим. «Маємо бути готові до того, що армія залишатиметься головною опорою української незалежності», — додав дипломат і застеріг, що після війни Україну чекають складні часи відбудови, позаяк «масштаби руйнувань неймовірні». Для подолання цих складнощів, за його словами, потрібна єдність українців.
У церемонії відкриття будинку взяли участь генеральний консул України у Нью-Йорку, почесний консул України Ірина Мазур, а також священники, які освятили будинок.
Як повідомляв «Міст», у Нью-Йорку закликали зупинити путінський режим.

About Author

Meest-Online