Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 19, 2021

У Нью-Джерзі відкрили банкетну залу української кухні

Автор:

|

Квітень 10, 2021

|

Рубрика:

У Нью-Джерзі відкрили банкетну залу української кухні
Українська кухня на американських берегах

Українське подружжя в штаті Нью-Джерзі, де проживає одна з найбільших українських громад Сполучених Штатів, кілька років тому втілило свою мрію — за підтримки діаспори відкрило єдину у цьому штаті банкетну залу української кухні. «Тільки свій свого зможе зрозуміти, що він потребує. Ми ходимо до американських ресторанів. У них своя культура, своя подача. Ми хочемо трішки інакше. Хочемо задовольнити їхні потреби, як це було вдома», — поділився Михайло Войціцький, власник компанії приготування їжі на замовлення.
Усе почалося 16 літ тому, коли подружжя разом із маленьким сином та донькою переїхали з Бучача до США. Марія за освітою — кухар. Аби заробити на життя, почала працювати помічником кухаря в одному з магазинів середньоєвропейської кухні, де покупцям пропонують, зокрема, й готові страви. «Я вчилася наприкінці 1990-х, тому подачі такої не було. Мені це дуже сподобалося. Я захотіла це показати в українській кухні», — розповідає Марія Войціцька, його дружина.
Так вона почала свій бізнес. Спершу готувала комплексні обіди та привозила їх в офіси. Потім друзі почали заохочувати збільшувати обсяги та займатися обслуговуванням святкових подій і навіть вигадали назву для бізнесу. «Наші друзі нас так і називали Міш і Маш. Коли приходили до нас в гості, так і казали: «Ідемо до МішМаш». І вже коли ми відкривали свій бізнес, ми так його і назвали», — згадує вона.
Власники бізнесу кажуть, що на початку їм дуже допомогла українська громада, зокрема, місцева церква. Пізніше долучилися й інші організації. «Потім перше замовлення в нас було від Української централі у Джерзі-сіті. Вони зробили більше замовлення — на сто з чимось людей. І коли ми зробили, вони вирішили з нами співпрацювати», — розповів Михайло.
Цю допомогу громади подружжя не забуває й усі додаткові послуги на свої банкети, музичний супровід, декорування, торти замовляє тільки в українців. «Свій до свого про своє — цей принцип супроводжує нас усе життя. Є дуже багато українських організацій, яким ми також допомагаємо», — запевняє п. Войціцький.
За словами його дружини, для церкви вона може радо і безплатно приготувати. «Якщо хочеш, щоб твій бізнес був прибутковий — не рахуй, скільки заробиш», — каже вона.
Команда «МішМаш» також на 99 % складається з українців. Виняток — помічниця Марії на кухні Ксенія, котра приїхала з Узбекистану. Проте подружжя жартує, що за п’ять років роботи разом вони вже її лагідно українізували. Вона ходить в українській сорочці та вчить українську мову. «Якщо пропонуєш гостям страви, маєш знати їхні назви українською, бо багато українців не знають англійської, особливо старшого віку», — розповіла Ксенія.
Також у закладі працює офіціантами подружжя Нефьодових За словами Ольги Нефьодової, вона шукала роботу, і в церкві священник запропонував їм познайомитися з Марією Войціцькою. Після цього влаштувалася у заклад.
Сама Марія популярність своїх наїдків і бенкетів пояснює просто: якщо смачно приготовано, воно ще має бути гарно і презентабельно, щоб було по-домашньому. Попри популярність і напрацьовану репутацію серед громади торік через пандемію Covid-19 бізнесу було нелегко. Люди ще й зараз налякані коронавірусною хворобою. Подружжя каже, що не має наміру зупинятися на банкетах, адже в мріях Марії — відкрити власний великий заміський комплекс відпочинку в українському стилі.
Раніше «Міст» розповідав про п’ять ресторанів, які популяризують українську кухню в Америці.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply