Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 30, 2022

У Нью-Джерзі підтримали УКУ

Автор:

|

Травень 19, 2016

|

Рубрика:

У Нью-Джерзі підтримали УКУ
Ярослав Грицак — у центрі

Ярослав Грицак — у центрі

У Нью-Джерзі, в чудовому ресторані The Manor міста Вест-Оранжа, відбувся благодійний обід на підтримку Українського католицького університету (УКУ) у Львові. Почесними гостями бенкету стали Ярослав Грицак, відомий український науковець, історик і публіцист, доктор історичних наук, професор УКУ, та Борис Лушняк, колишній головний лікар Сполучених Штатів Америки, завідувач кафедрою профілактичної медицини та біостатистики Медичної школи ім. Ф. Едварда Ебера.
Проф. Грицак і д-р Лушняк поділилися своїми думками про діяльність УКУ. Присутні переглянули фільм про досягнення університету. «Український католицький університет є відкритою академічною спільнотою, яка живе східнохристиянською традицією та виховує провідників суспільства, професіоналів для служіння в Україні та за її межами — в ім’я слави Божої, спільного блага та людської гідності», — так окреслюють свою місію в самому навчальному закладі.
УКУ започаткував багато важливих справ в освіті, науці та загалом у суспільстві. І ось тепер в університеті взялися за ще одну надважливу — створення Школи реабілітаційної медицини.
Сьогодні найбільшим викликом для України є війна на сході. Як зазначив д-р Борис Лушняк, згідно з даними ОБСЄ і статистикою Організації Об’єднаних Націй, в Україні є 1,5 млн
внутрішньо переміщених осіб, сотні тисяч людей, котрі продовжують жити безпосередньо в
зоні бойових дій, тисячі учасників бойових дій, частина з яких повертається з війни з фізичними вадами.
Уже зараз багато з них потребують (а ще багато потребуватимуть у майбутньому) спеціалізованої фізичної (наприклад, навчитися працювати з протезами), психічної та соціальної реабілітації.
«Це — цілком новий напрям, — каже проф. Грицак, — і дуже важлива справа як для українського суспільства, бо нею мало хто тепер займається, так і для самого УКУ, бо, започаткувавши її, університет входить у новий вимір. Передбачається, що Школа реабілітаційної медицини впроваджуватиме західну освітню модель і практику надання реабілітаційних послуг відповідно до найвищих міжнародних стандартів. Тут навчатимуть спеціалістів, котрі згодом працюватимуть по всій Україні, і водночас функціонуватиме реабілітаційний центр».
Підтримати це важливе для України починання й мав на меті благодійний обід «Приятелів УКУ» в ресторані The Manor. Як зізнався проф. Грицак, йому вперше довелося бути на такому заході і для нього це — трохи незвична місія. Проте він почувався досить зручно — як у колі великої родини, що згуртована спільною метою, пов’язана єдиним духом любові до України.
Під час святкового обіду д-р Борис Лушняк представив президента Союзу українок Америки Маріянну Заяць, яка повідомила, що ця жіноча організація пожертвувала 100 тис. USD на реабілітаційний центр Інституту психічного здоров’я в УКУ. Проф. Грицак представив Марію Мороз та її чоловіка Джорджа Сміта, котрі пожертвували 150 тис. USD для студентських стипендій. А директор розвитку Української католицької освітньої фундації Алекс Кузьма представив Гелену та Левка Мазурів, котрі пожертвували 100 тис. USD на загальну підтримку УКУ.
На важливому значенні руху «Приятелів УКУ» наголосив і Андрій Курочка, керівник проектів і програм Українського католицького університету. Під час свого перебування у США впродовж останніх двох місяців він зустрічався з громадами «Приятелів УКУ» в Чикаґо, Філадельфії, Пітсбурґу та Клівленді. «Кола «Приятелів УКУ» згуртували людей різних зацікавлень, віку, різного освітнього рівня, — каже науковець. — Без цього руху діяльність УКУ була б не така ефективна».

Іван Бескид, світлина Романа Верхняка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply