Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

У Нью-Джерзі організували виставку про київське відродження

Автор:

|

Січень 11, 2022

|

Рубрика:

У Нью-Джерзі організували виставку про київське відродження
Експозиція виставки

У музеї Zimmerli, що в Rutgers University (штат Нью-Джерзі) провели виставку «Живопис із надлишком: київське мистецьке відродження, 1985-1993» (Painting in Excess: Kyiv’s Art Revival, 1985-1993). В основі колекції — унікальні роботи з приватного зібрання Ненсі та Нортона Доджів, а також роботи зі збірок українських колекціонерів і самих митців.
Свою колекцію панство Доджів заснувало задовго до початку перебудови в СРСР. У середині 1990-х передали на зберігання музею Зіммерлі, що є частиною Ратґерського університету у Нью-Брунсвіку. Тепер музей Зіммерлі володіє чи не найбільшою колекцією радянського нонконформістського мистецтва у США. У ньому представлені унікальні твори українських митців, зокрема, Арсена Савадова, Георгія Сенченка, Валерії Трубіної, Олександра Ройтбурда, Олександра Харченка, Сергія Якутовича, Анатоля Степаненка та багатьох інших українських авторів.
Виставка «Живопис із надлишком: київське мистецьке відродження, 1985-1993» хоча й розповідає про період перебудови й окреслена хронологічно 1985-1993 роками, містить і більш ранні твори. Так, до неї додали твори шістдесятників та сімдесятників: Алли Горської, Опанаса Заливахи, Віктора Зарецького, Валерія Ламаха, Григорія Гавриленка, Флоріана Юрьєва, Федора Тетянича (Фріпульї), Олександра Дубовика, Володимира Будникова. Роботи цих авторів розташовані у самому центрі виставки й огороджені стінами з усіх сторін. Ця зала символічно відтворює задуху, утиски та цензуру, що існували у мистецькому та політичному середовищі.
Як повідомляв «Міст», у Греції організували різдвяну виставку.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply