Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

У Конґресі США зібрали світлини міст, зруйнованих росіянами

Автор:

|

Травень 15, 2022

|

Рубрика:

У Конґресі США зібрали світлини міст, зруйнованих росіянами
Ненсі Пелюсі оглядає експозицію

Десятки світлин Бучі, Ірпеня, Маріуполя й інших розбомблених російсько-терористичними військами українських міст увійшли до експозиції, яка відкрилася в будівлі Конґресу США. Виставку офіційно відкрили Ненсі Пелосі, спікерка Палати представників, та Оксана Маркарова, послиня України у Вашинґтоні. «Це є свідченням тяжкого часу, який переживає зараз народ України», — зауважила американська політикиня.
Вона відзначила величезний героїзм, із яким українці протистоять російській аґресії, а також мужність, із якою вони переживають жорстокість війни, розв’язаної Кремлем. «Нам казали, що росіяни мають набагато більше вогневої міці. Але за рівнем мотивації українці їх далеко випереджають, і ці фотографії є свідченням цього», — наголосила п. Пелосі.
Вона також звернула увагу, що Конґрес США докладає всіх зусиль, аби забезпечити тверду підтримку України, у т. ч. ухваливши законопроєкт про ленд-ліз у день, який уже підписав президент. Зі свого боку, п. Маркарова подякувала Конґресу й уряду Сполучених Штатів за підтримку, наголосивши, що це важливо для України й українців. «Я хотіла б, аби ці світлини показували мою країну інакше», — сказала вона.
Дипломатка зазначила, що Україна до війни була країною зі щасливими обличчями людей, гарними краєвидами, власними досягненнями й інноваціями. Однак російські війська зруйнували міста, покалічили долі мирних громадян і позбавили багатьох дітей життя та майбутнього.
Вона наголосила, що путінські війська чинять справжній геноцид народу України, про що свідчать світлини з Бучі, Ірпеню, Маріуполю, Гостомелю та багатьох інших українських міст і сіл. «Ви можете бачити, як коять жахливі вбивства, викрадення й ув’язнення людей, тортури, зґвалтування», — розповіла послиня. Вона підкреслила, що важко назвати, яких воєнних злочинів не вчинила Росія в суверенній і мирній Україні.
Проте Україна продовжує протистояти російській навалі, а також боротися за збереження мирного світового порядку. Водночас п. Маркарова подякувала США й іншим країнам за підтримку.
Як повідомляв «Міст», знищення РФ українського довкілля треба зафіксувати на міжнародному рівні.

About Author

Meest-Online