Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

У Філадельфії запрацювало Почесне консульство України

Автор:

|

Січень 29, 2020

|

Рубрика:

У Філадельфії запрацювало Почесне консульство України
Ірина Мазур і Володимир Єльченко

У Філадельфії (штат Пенсільванія) відбулася урочиста церемонія відкриття Почесного консульства України. Як йдеться в офіційному повідомленні Посольства України в США, символічно, що ця подія відбулася у День Соборности України.
В церемонії відкриття установи взяли участь: Володимир Єльченко, посол України в США; Олексій Голубов, генеральний консул України у Нью-Йорку; Медлін Дін, конґресвумен; Джим Герлач, колишній конґресмен; Пітер Лонґстрет, голова консульського корпусу міста Філадельфія; Андрій Рабій, єпископ Української греко-католицької церкви (УГКЦ); Морґан Вільямс, президент USUBC; представники української громади Америки.
Офіційну церемонію відкриття провів посол Єльченко разом із генеральним консулом Голубовим. Почесним консулом стала Ірина Мазур — громадська діячка, професійна юристка, членкиня Ради директорів організації Razom for Ukraine та віцепрезидентка Української федерації Америки.
Після відкриття посол Володимир Єльченко разом із українською громадою США з нагоди Дня Соборности поклали квіти до могили одного з творців Акту Злуки, Лонґина Цегельського, державного секретаря зовнішніх справ ЗУНР, та пам’ятного знаку героям, полеглим за волю України, що на українському цвинтарі Святої Марії в місті Дженкінтавні. На вшанування пам’яті борців за волю України священнослужителі Української православної церкви та УГКЦ відправили панахиду.
До цього почесних консульств України в США було вісім — у Бірмінґемі, Детройті, Клівленді, Новому Орлеані, Сіетлі, Солт-Лейк-сіті, Тусоні та Г’юстоні. Також діють три Генеральні консульства — в Нью-Йорку, Чикаґо та Сан-Франциско, які є структурами Міністерства закордонних справ України.

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply