Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

У Філадельфії започаткували «Комору доброго самарянина»

Автор:

|

Жовтень 25, 2020

|

Рубрика:

У Філадельфії започаткували «Комору доброго самарянина»
Засідання Філадельфійського деканату

Під час засідання деканату Митрополичої архієпархії Філадельфії 8 жовтня ц. р. єпископ-помічник Андрій Рабій і сестра Теодора Копин, ЧСВВ, представили попередній план нового соціального проєкту «Комора доброго самарянина», який розгорнуть у реґіоні. Вони служитимуть організаційним комітетом проєкту.
Владика Рабій пояснив, що на створення проєкту їх надихнула Ісусова притча про доброго самарянина з Євангелія від Луки. Відповідаючи на питання «Хто є мій ближній?», Ісус привів приклад самарянина, який заопікувався абсолютно незнайомою особою, що опинилася в нужді. Милосердний самарянин повівся з чужинцем, як із близьким. Ісус наказав і нам іти й робити те саме.
Проєкт організовують і спонсорують Українська католицька архієпархія Філадельфії та Сестри святого Василія Великого з Факс-Чейс (штат Пенсільванія). Головними учасниками проекту стануть парафії Філадельфійського деканату. Теперішній план передбачає створення двох осередків — у Катедральній залі на Френкліні та в Сестер Чину святого Василія Великого на Факс-Чейс. Програма буде ґрунтуватися, в основному, на збірці продуктів харчування тривалого зберігання та речей першої необхідності для роздачі потребуючим особам чи родинам.
Ми будемо заохочувати парафії та парафіян приносити харчі, речі першої необхідності, робити грошові внески й уділяти свій час і таланти на допомогу в розподіленні зібраного для потребуючих. Певні організаційні деталі та способи забезпечення «Комори доброго самарянина» будуть ще уточнювати до початку програми. Можливо, що відкриють і додаткові пункти збору. Початком розгортання програми має стати 15 листопада, початок посту Пилипівка, що є також четвертим міжнародним Днем бідних, який проголосив Папа Франциск.
У своєму посланні понтифік нагадує нам: «Простягніть руку бідним. Стара, як світ, мудрість пропонує ці слова як священне правило, якого необхідно дотримуватися в житті. Сьогодні ці слова є актуальними, як завжди. Вони помагають нам зосередитися на важливому та подолати перепони байдужості. Бідність завжди одягається в різні одежі й закликає звертати увагу на кожну окрему ситуацію. В усьому цьому маємо можливість зустріти Господа Ісуса, Чия присутність розкривається для нас в найменшому Його братові чи сестрі» (Мт. 25, 40).
Цього року, як і в два попередніх, під час Пилипівки парафії Філадельфійської архієпархії продовжать свої різдвяні соціальні проєкти в місцевих громадах. Памфлет і листівка з додатковою інформацією про «Комору доброго Самарянина» надрукують у парафіяльних бюлетенях і соціальних медіа.
Хто побажає уділити свій час та вміння цьому проєкту, просимо контактувати з єпископом Андрієм Рабієм звичайною поштою за адресою: Archbishop’s Chancery, 810 North Franklin Street, Philadelphia, PА 19123, або електронною: vicargeneral@ukrcap.org, а також за телефоном: 215-627-0143.
У своєму поясненні владика Андрій сказав: «У навчанні про Страшний суд, коли Ісуса спитали: «Господи, коли ми бачили тебе голодного чи спраглого, бездомного чи нагого?», Ісус відповів навчаючи нас: «Усе, що ви зробили найменшому з поміж вас, ви мені зробили!» Через «Комору доброго самарянина» ми житимемо Євангельським посланням, яке було проголошене нам як людям віри».
Пресслужба Філадельфійської архієпархії

Як повідомляв «Міст», українки зібрали допомогу для тих, хто недоїдає.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply