Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 20, 2021

У Філадельфії вшанували Василя Стуса

Автор:

|

Січень 25, 2018

|

Рубрика:

У Філадельфії вшанували Василя Стуса

Члени журі й учасники конкурсу

Ювілейну дату від дня народження Василя Стуса (1938-1985) відзначили у Філадельфії конкурсом декламації «Вікна в позапростір». 20 січня з ініціативи Центру студій спадщини патріарха Йосифа Сліпого, за підтримки релігійного Товариства українців католиків «Свята Софія» США (ТСС-А) та у співпраці з Нашою українською рідною школою (НУРШ) пам’ять про одного із найвизначніших поетів-дисидентів вшанували учні 8-12 класів, які з допомогою учителів і батьків підготували до цієї події 12 віршів із різних періодів творчості поета.
Сьомий поетичний конкурс відбувся у приміщенні Академії св. Василія Великого у Дженкінтавні (штат Пенсільванія). До складу журі ввійшли Ольга Костів, директор НУРШ, та Оксана Крилюк, учителька літератури. А очолила його Ірина Іванкович, директор Центру студій спадщини патріарха Йосифа Сліпого. Журі оцінювало 12 конкурсантів за наступними критеріями: плавність декламації; чіткість вимови; інтонація; артистичність виконання; драматизм декламації; постава.
У результаті переможцями конкурсу стали: учениця 10-го класу Анастасія Блощинська за вірш «Весняний вечір»; учениця 9-А класу Вікторія Фалендиш за вірш «Церква святої Ірини» та учениця 11-го класу Юліана Фартачук за вірш «На колимськім морозі калина». Лауреатами стали Юстина Білецька (11 кл.), Софія Павлюк (10 кл.) і Наталія Панчак (12 кл.).
Усіх учасників нагородили дипломами та призами ТСС-А, а головний спонсор — Центр студій спадщини патріарха Йосифа Сліпого — надав цінні подарунки лауреатам та переможцям.
Слова вітання до конкурсантів надіслав Леонід Рудницький, голова ТСС-А, для котрого Василь Стус є не лише великим українським поетом ХХ ст., а насамперед символом незнищенності українського духу. Звертаючись до конкурсантів, академік Рудницький зазначив: «Сподіваюся, що сьогоднішня ваша зустріч з поетом не буде одноразова, що писання Василя Стуса, його вірші й есеї, залишаться з вами і збагатять ваше життя емоційно й інтелектуально. Інтелектуальний рівень літературної творчості Василя Стуса дуже високий, він відповідає рівневі найкращих міжнародних поетів минулого й сучасного. Мої молоді друзі, вітаю вас з Новим роком і бажаю всім щасливого життя; нехай Україна ніколи вам не буде чужою».
До молоді також звернулася п. Іванкович. Вона провела паралелі між патріархом Йосифом Сліпим і Василем Стусом, котрі, перейшовши через горнило совєтської каральної системи, через заслання, нечестиві суди й ув’язнення, не зреклися віри у Бога, своїх переконань, ідеалів і не відцуралися України. «Перебуваючи за ґратами, кожен із них заносив молитву до Всевишнього Бога, і у важких, а навіть нестерпних хвилинах завжди уповав на Його милосердя. Тому нехай ці дві світлі постаті — патріарх Йосиф Сліпий і Василь Стус — будуть для вас, молодих і таких талановитих українців, гідним прикладом до наслідування», — зазначила вона.
Вітаючи конкурсантів, п. Костів висловила вдячність організаторам і спонсорам конкурсу, які уже шостий рік поспіль співпрацюють з НУРШ у царині просвіти молодих українців діаспори, а п. Крилюк подякувала учням за високий рівень підготовки до конкурсу.
Прес-служба ТСС-А, світлина Стефана Фартушка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply