Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

У Філадельфії відбувся український передріздвяний ярмарок

Автор:

|

Січень 05, 2022

|

Рубрика:

У Філадельфії відбувся український передріздвяний ярмарок
Святий Миколай теж там був

Український освітній і культурний центр у Філадельфії (штат Пенсільванія) напередодні Різдва провів традиційний святковий базар. Центр існує вже 40 років. Упродовж цього часу передріздвяний базар проводили щороку. Винятком став лише коровавірусний 2020-й. Цьогорічний захід провели не лише в приміщенні, а й просто неба.
Найбільш популярні товари на святковому ярмарку — українські вареники, борщ і голубці. Їх ліплять, крутять і варять волонтерки центру. Зеня Брожина, організаторка благодійного ярмарку, розповіла, що цього року через Covid-19 багато волонтерок не змогли долучитися до приготування українських страв. Тож більшість роботи з ліплення вареників та приготування голубців взяла на себе Галина Маринович. Каже, наліпила стільки, що й не може чітко порахувати, але щонайменше тисячу.
Галина додає, що не впоралася б зі завданням без помічників. Головний підмайстер — її чоловік Олег. Більшість підготовчої роботи — закупівля підготовка продуктів тощо — лягла саме на його плечі. За словами жінки, вареники швидко розкуповують. Вона робить їх за рецептом своєї бабусі та мами. Галина зізнається, що своїм волонтерством насамперед намагається підтримати український центр, адже сюди до школи ходить її онук, який народився вже у США.
Наталка Фірко, директорка центру, додала, що такі заходи, крім спонсорської допомоги, — головне джерело фінансування закладу. Організатори кажуть, що цього року захід відвідали не лише українці, а й американці, загалом — близько 2 тис. осіб. Крім традиційних наїдків, на ярмарку можна було придбати різноманітні українські товари. Деякі продавці навіть прилетіли з України. Не обійшовся різдвяний ярмарок без пасічників та меду. Новим форматом ярмарку на вулиці організатори залишилися задоволеними. Вже розуміють, що можна покращити, та вже готуються до нового базару, який традиційно проводять напередодні Великодня.
Як повідомляв «Міст», найкращий у Європі різдвяний ярмарок — у Будапешті.

About Author

Meest-Online