Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

У Філадельфії показали «Черевики рибалки»

Автор:

|

Листопад 01, 2020

|

Рубрика:

У Філадельфії показали «Черевики рибалки»
Представлення фільму

Релігійне товариство українців католиків «Свята Софія» США (ТСС А) й Осередок праці Наукового товариства ім. Шевченка у Філадельфії організували в парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці у Мелровз-парку показ фільму «Черевики рибалки». З нагоди 55-ліття надання кардинальського титулу патріархові Йосифу Сліпому (1892-1984) ТСС А підготувало україномовний переклад цього фільму.
В основу сюжету покладено роман австралійського письменника Моріса Ланґло-Веста з однойменною назвою. Прототипом для головного героя, папи Кирила Лакоти, послужив життєвий подвиг ісповідника віри, патріарха Йосифа Сліпого. Події відбуваються в період, коли над світом нависла загроза світової війни та голоду. Головними гравцями на мапі світу є США, СРСР і Китай. Аби уникнути катастрофи, новообраний понтифік погоджується стати посередником на перемовинах між цими політичними опонентами, адже він сам — виходець із Радянського Союзу, католицький священник візантійського обряду, котрого наприкінці Другої світової війни висвятили на єпископа Львівського, наступника великого митрополита Андрея Шептицького. Незадовго після цього Кирила заарештували та заслано до Сибіру на довгі 17 років. Його головний слідчий, а згодом — прем’єр СРСР Каменєв, перебуваючи під тиском світової спільноти, організував втечу Лакоти у вільний світ. Прибувши до Ватикану, Кирило дізнається, що папа іменував його кардиналом. Під час конклаву саме Лакоту обрали на Апостольський престол — завдяки сприянню двох впливових кардиналів Лєоне та Рінальді, котрі переконані, що настав час вибору папи неіталійського походження.
Роль Кирила Лакоти зіграв всесвітньо відомий голлівудський актор Ентоні Квінн. Також у фільмі знялися такі світові зірки, як один із найвизначніших акторів ХХ ст. Лоуренс Олів’є та славнозвісний італійський режисер і актор Вітторіо де Сіка. Фільм номінували на дві премії «Оскар».
Тепер україномовна авдиторія має нагоду переглянути його з українськими титрами. Проєкт, фінансований анонімним жертводавцем і ТСС А, реалізували у співпраці з «Живим ТБ».
Як повідомляв «Міст», Національний банк України присвятив Йосифу Сліпому нову пам’ятну монету.
Пресслужба ТСС А

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply