Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

У Філадельфії організували дводенний протест проти Ґерґієва

Автор:

|

Лютий 26, 2015

|

Рубрика:

У Філадельфії організували дводенний протест проти Ґерґієва
Протест проти Ґерґієва у Філадельфії

Протест проти Ґерґієва у Філадельфії

У морозяні, вітряні вечори 12 та 13 лютого близько 50 осіб зібралося перед будівлею Мистецького центру Кіммела, однієї з найкращих концертних зал Філадельфії, щоби висловити протест проти виступу російського дириґента Валерія Ґерґієва з Філадельфійським симфонічним оркестром.

Протестувальники роздали кілька сотень попередньо приготованих «програмок» з інформацією про Ґерґієва та його підтримку війни в Україні, водночас розповідаючи відвідувачам концерту: «Поки ви насолоджуєтеся музикою, ми просимо вас поміркувати над питанням, чи артисти, котрі підтримують насильство та війну, повинні мати змогу виступати на найкращих концертних сценах світу». Програмка також містила цитату латвійського скрипаля та дириґента Ґідона Кремера: «Ми, артисти та постаті культури, повинні залишатися миротворцями».
Більшість відвідувачів була відкрита до спілкування, багато хто сказав, що був би радий отримати інформацію про погляди Ґерґієва, а кілька навіть вирішило не піти на його виступ. Місцеве телебачення 6 ABC та кореспонденти газети The Philadelphia Inquirer були присутні на протесті.
Еллісон Вулгамор, президент і головний виконавчий директор Філадельфійського оркестру, вийшла до протестувальників у обидва вечори, щоби дружньо поспілкуватися та висловити своє співчуття й розуміння. Вона попросила ще й кілька додаткових програмок, аби роздати музикантам після концерту.
Протести супроводжували майже всі виступи Ґерґієва в США. Він — один із відомих російських артистів, котрі підписали відкритий лист у березні 2014, щоби «твердо висловити свою підтримку позиції Путіна щодо України та Криму». Два банки, які є основними партнерами Маріїнської фундації Америки (спонсор турне Ґерґієва по США), зараз перебувають під дією санкціями з боку США.
У Нью-Йорку майже щодня відбуваються пікети біля будівлі «Карнегі-гол», Бруклінської музичної академії та «Метрополітен-опера» в Центрі Лінкольна. А 29 січня Роман Торговіцький вийшов на сцену опери з плакатом на підтримку України саме в час, коли лунали аплодисменти після завершення «Йоланти», де диригував Ґерґієв. Примадонною на сцені виступала сопрано Анна Нетребко, ще одна прихильниця Путіна, проти котрої були спрямовані протести. Хоча це й не було частиною організованої акції, цей вчинок привернув увагу преси, зокрема цю подію було висвітлено в газетах NY Times, Wall Street Journal та інших джерелах.
Акція у Філадельфії була проведена місцевою групою організації «Разом», яка активно діє з листопада 2013 року, і за цей час у Філадельфії пройшло кілька десятків демонстрацій та інших подій. Також спонсором виступила організація «Мистецтво проти аґресії» – група, що сформувалася через Інтернет і чия мета визначається так: «Ми закликаємо інституції переглянути свою політику та переосмислити відповідність надання можливості публічним прихильникам аґресії виступати на своїх сценах».

Марія Калина

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply