Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 24, 2021

У Філадельфії проголосили тиждень «Від серця до серця»

Автор:

|

Червень 26, 2019

|

Рубрика:

У Філадельфії проголосили тиждень «Від серця до серця»

Архієпископ-митрополит Стефан Сорока (емерит); архієпископ-митрополит Борис Гудзяк; радник міської ради Аллан Домб; радниця міської ради Гелен Джим; Уляна Мазуркевич, голова громадського комітету і організатор проголошення в Міській раді

На честь інтронізації архієпископа-митрополита Бориса (Ґудзяка) у Філадельфії проголосили тиждень «Від серця до серця». В такий спосіб місто Філадельфія та міська рада означили початок нової ери у житті українсько-американської спільноти США й інтронізацію архієпископа-митрополита Бориса. У підготовці до святкових урочистостей владика вважав відповідним наголосити його ідею простягненої руки до американської спільноти символічним єднанням «від серця до серця».
Завдяки ініціативі й акції Уляни Мазуркевич, голови Громадського комітету Філадельфії, який об’єднує 23 організації, місто Філадельфія видало «цитату» (citation) і прокламацію, якою проголосило тиждень 2-9 червня тижнем «Від серця до серця». Прокламація духовного змісту зуміла проникнути в політичне актуальне існування міста, бо зазвичай Філадельфія не проголошує релігійних прокламацій.
В осідку міської ради, члени-радники міської управи прилучилися до читання «цитати» і до прокламації, підписаної посадником міста Джеймсом Кенні, яку прочитав радний міста Аллан Домб. У прокламації серед іншого сказано, що «Філадельфія пишається, що має віддану українсько-американську спільноту, що один із більших аспектів цієї живучої культури це її віра, що надає стільки сили, єдности та чуття спільноти тим, що живуть у нашому місті. Філадельфія щаслива і вдячна, що має стільки осіб, котрі забезпечують чудове духовне провідництво, і поручає нові шляхи розвитку, якими вони служать нашим мешканцям».
Інтронізація сьомого архієпископа-митрополита Філадельфійського 4 червня відбулася імпресивно з участю численних українських єпископів на чолі з патріархом Святославом. Собор Непорочного Зачаття був вщерть заповнений вірними та священиками з цілої Америки з поважною участю духовенства та вірних із України. Присутніми на інтронізації були три кардинали, 50 єпископів і 200 осіб духовенства. Молодь і громадянство слухали під шатрами виконання добірних майстрів музики з України. Вагомим вкладом у святкування були літургічні відправи, до яких співали молоді хористи Українського католицького університету зі Львова. Відбувся день євангелізація молоді (від шести років). Близько 300 молодих осіб пішли ходою від Собору Непорочного Зачаття до церкви Джана Нуманна на П’ятій вулиці на чолі з митрополитом Борисом. Святкування запишуться величавою духовною сторінкою у пам’ятну історію Філадельфійської митрополії Української греко-католицької церкви.

Осип Рожка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply