Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

«Тисяча сонць» у постановці «Яри»

Автор:

|

Серпень 04, 2021

|

Рубрика:

«Тисяча сонць» у постановці «Яри»
Афіша вистави

У новій театральні виставі «Тисяча сонць» від мистецької групи «Яра» показана взаємодія природи та людини, яка опинилась у прадавньому лісі. Головні герої п’єси — дерева, які буяють у променях радости та родючости весни, а з приходом осені оплакують втрату розмаю та знань цілих поколінь. «Тисяча сонць» слідує стилю «Яри» і презентує цю історію за допомогою різноманітного акторського складу та багатокультурних впливів. У спектаклі, який спершу народився в уяві Вірляни Ткач, переплітаються сцени англійською й українською мовами, та містять класичні уривки п’єси Лесі Українки в поєднанні з віршами корінних американських, канадських та американських поетів.
«Тисяча сонць» — це постановка Вірляни Ткач, яка ґрунтується на уривках перекладів, над якими вона працювала разом із Вандою Фиппс. Постановка руху — Шиґеко Сара Суґа, костюми від Кейко Обремскі, звук — Маріель Ільязоскі, відео — Євген Малолєтка та Вальдемарт Клюзко. Традиційні пісні у виставі виконують Маша Прусс, Ірина Волошина й Юліан Китастий, а мелодії на сопілці грає Ігор Діденчук із гурту Go_A.
Актори «Яри» у «Тисячі сонць»: Санскар Араґвал, Ендрю Колто, Дарієн Фіоріно, Сільвана Ґонзалес, Акіко Гірошіма, Сьюзан Гуенґ, Татьяна Кот, Мартін Ніколов, Маша Прусс, Шиґеко Сара Суґа та Джорджія Вілер.
Мистецька група «Яра» — це компанія-резидент при експериментальному театрі «Ля Мама». Воркшоп театральної постановки раніше презентували в Zoom під назвою «Віртуальна лісова пісня». «Яра» також створила низку театральних вистав на базі п’єси Лесі Українки «Лісова пісня», у т. ч. двомовну «Лісову пісню «Яри», створену у співпраці з театром Леся Курбаса у Львові та в «Ля МаМі» 1994-го. 2013 року «Яра» створила у «Ля МаМі» імерсивну виставу «Вогонь Вода Ніч». Цієї зими «Яра» презентувала серію віртуальних подій, присвячену цим виступам. Записи можна переглянути на сайті www.yaraartsgroup.net.
La Plaza Cultural — місце проведення подій, які висвітлюють багатокультурну громаду Східного Села, та надає можливість мистцям різних національностей показати свою культурну спадщину та приналежність до історичного життя околиці, до якої Яра належить уже багато десятиліть. Проведення заходу надворі відповідає вимогам з безпеки під час пандемії Covid-19, а також, у дусі п’єси, стане стверджувальним у зображенні глибокого зв’язку людини з природою.
«Тисяча сонць» стала можливою завдяки публічним коштам Департаменту культури міста Нью-Йорк (New York City Department of Cultural Affairs), Ради з питань мистецтв штату Нью-Йорк (New York State Council on the Arts), кредитній спілці «Самопоміч» (Нью-Йорк) і друзям мистецької групи «Яра».
Вистава відбудеться на La Plaza Cultural Community Garden за адресою: E 9th St & Avenue C, New York, NY 10003 з четверга по суботу, 5, 6, 7 серпня, о 7.30 вечора. Усі вистави є безкоштовними та відкритими для публіки.
Як повідомляв «Міст», мистецька група «Яра» й Український музей у Нью-Йорку презентували серію віртуальних подій.
Пресслужба «Яри»

About Author

Meest-Online