Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 24, 2022

Традиційне святкування Дня батька на «Тризубівці»

Автор:

|

Липень 19, 2018

|

Рубрика:

Традиційне святкування Дня батька на «Тризубівці»

Юна співачка Діяна Савчин виконує в’язанку українських народних пісень

Вона так любила і поважала свого батька Вільяма Смарта, ветерана громадянської війни, котрий самотужки виховував п’ятьох дітей, що захотіла висловити йому свою повагу, а в його особі й усім турботливим батькам Америки, котрі беруть участь у вихованні своїх дітей.
19 червня 1910 року п. Додд започаткувала відзначення Дня батька в місті Спокан (штат Вашинґтон). Проте до 1966-го такого свята в світі не було. Аж через понад 50 років президент Ліндон Джонсон оголосив третю неділю червня національним святом — Днем батька. З часом цю ініціативу підтримали в багатьох країнах світу.

Школа танцю «Волошки» вітає з Днем батька: Степана Кундеревича, члена управи УСО «Тризуб»; Володимира Білоуса, члена Асоціації українсько-американських ветеранів і члена першої ґенерації танцювального ансамблю «Волошки»; Богдана Сірого, котрий провадить фундацією «Тризуба»

Уже традиційно щороку День батька у формі фестивалю відзначають на «Тризубівці» у Філадельфії-Горшам (штат Пенсільванія) — у найстарішій спортовій оселі, створеній українськими еміґрантами. Фестиваль відкрив Евген Луців і надав слово о. Василю з церкви Св. Анни, котрий провів молитву «Боже великий, єдиний». Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять героїв «Небесної сотні» та полеглих воїнів, котрі віддали життя за Україну в Донецькій і Луганській областях. Державні гімни США й України стали першими акордами урочистостей на літній сцені. Від імені Ореста Лесюка, президента Українського спортового осередку «Тризуб» та Данила Ниша, голови спортивної ланки Ukrainian Nationals, ведучий привітав усіх із Днем батька.

Голова спортової ланки Ukrainian Nationals Данило Ниш забавляє філадельфійську громаду на ударних інструментах

До привітань приєднався Мирон Биц, президент Української спортової централі Америки та Канади, котрий закликав спонсорів та управу «Тризуба» збудувати на цій території Музей української спортової слави. Там будуть представлені експонати відомих спортовців, таких, як Віталій Кличко, першого українця, котрий увійшов до Міжнародної залі боксерської слави; Оксани Баюл, олімпійської чемпіонки з катання на ковзанах; Сергія Бубки, олімпійського чемпіона зі стрибків у висоту з жердиною та багатьох інших.

Танцювальний ансамбль школи танцю «Волошки»

Мистецька частина фестивалю розпочалася виступом дитячої школи танцю «Волошки» під керівництвом Олега Гудем’яка. Вони виконали танці з різних реґіонів України. Софія Пітула виконала пісні «Я піду в далекі гори» й «Ой, у вишневому садочку». З добіркою українських пісень виступили Максим Щербатюк, Софія Пітула та Діана Савчин, їх присутні провели бурхливими оплесками.
Водночас із концертом на шістьох футбольних полях проходив фінал чемпіонату з футболу за кубок Американської аматорської футбольної федерації першого реґіону. Команда з Меріленду Christos FC була непереможною і здобула кубок.

Команда чемпіонів Christos FC із Меріленду з чашею переможців

Коритнюки цього святкового дня відзначили день народження синів Матвія та Тимофія. Також відбулася забава до вечора під звуки акордеоніста Володимира Сизоненка. День батька на «Тризубівці» дав привід для зустрічей, знайомств і спогадів, зокрема, про батьків, яких уже немає.

Роман Лужецький

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply