Новини для українців всього свту

Saturday, May. 8, 2021

Товариству «Свята Софія» — 45 років

Автор:

|

Травень 15, 2019

|

Рубрика:

Товариству «Свята Софія» — 45 років

На бенкеті

У Філадельфії відбувся урочистий бенкет із нагоди 45-ліття Релігійного товариства українців католиків «Свята Софія» США. «Ми хочемо передусім привітати наше товариство «Святої Софії» у США. Тішуся, що я є його членом у цій державі. Відчуваю відповідальність за вас, вашу працю і за ваше майбутнє. Однак особливо хочу подякувати товариству «Свята Софія» за те, що ми відновлюємо Патріарший фонд. Важливо, щоб ми всі долучилися до створення патріарших структур, бо без цього неможливо вповні виконати заповіт патріарха Йосифа», — такими словами звернувся до присутніх Блаженнійший Святослав, глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ) під час урочистого бенкету у Філадельфії в суботу, 11 травня 2019 року, який відбувся в Українському освітньо-культурному центрі.
На святкову подію завітали представники спільноти «Лицарі Колумба», Світового конґресу українців, Української католицької фундації, Фундації Українського вільного університету, CNEWA, сестри-василіянки, Злученого українського американського допомогового комітету, Головної пластової ради, Пластової станиці Філадельфії, Пластової фундації, Товариства Української повстанської армії, Осередку праці, Наукового товариства ім. Шевченка, Центральної управи Організації державного відродження України, Союзу українок, Providence Association of Ukrainian of Catholics of America, спільноти «Матері в молитві», а також духовенство, миряни, гості та приятелі товариства «Свята Софія».
«За нами — понад чотири десятиліття копіткої праці. Перед нами — нові задуми, ідеї, проекти, виклики, перспективи та нові виднокола. Залишається просити словами Тараса Шевченка: «Благослови мої, Боже, нетвердії руки!», щоб зберегти та помножити спадщину нашого великого фундатора патріарха Йосипа. Адже, як написав історик Я.Пелікан у книзі «Ісповідник між Сходом і Заходом. Портрет українського кардинала Йосифа Сліпого», слова, які свого часу Ральф Волдо Емерсон сказав про Мікеланджело, можна повторити і про патріарха Йосифа: «Він збудував краще, ніж умів». Увесь християнський світ — на Сході та на Заході — стоїть у боргу перед ним», — наголосила д-р Ірина Іванкович, голова Релігійного товариства українців-католиків «Свята Софія».
21 квітня 1974 року Блаженнійший Йосиф заснував у США товариство «Свята Софія». Він особисто підібрав і призначив усіх перших членів на чолі з д-ром Романою Навроцькою. Це було друге товариство після материнської «Святої Софії» в Римі. Воно було оформлене як неприбуткова корпорація.
Патріарх Йосиф покликав його до життя для підтримки та розбудови таких патріарших надбань, як собор Святої Софії в Римі, Український католицький університет і дві його філій (на той час — у Вашинґтоні та Філадельфії), храм священномучеників Сергія і Вакха з патріаршим двором і музеєм, а також «Студіон». Підтримку своїх ініціатив патріарх знаходив переважно серед мирян. Товариство є власником Музейно-меморіального комплексу «Рідна хата» ім. Патріарха Йосифа Сліпого в його родинному селі Заздрість на Тернопільщині. Там щорічно проводять благодійну літню школу англійської мови, майстер-класи для інструкторів Школи англомовних християнських аніматорів, реколекційно-методичні семінари для вчителів англійської мови, круглі столи, наукові конференції та симпозіуми тощо.
У другій частині вечора о. Андрій Максимович, адміністратор Патріаршої курії, розповів про місію адміністративного центру УГКЦ. Крім цього, відвідувачам показали фільм про діяльність і розвиток Курії.
На думку Блаженнійшого Святослава, тепер для греко-католиків залишається найскладніше — збудувати патріархат: «Для того, щоб нам успішно будувати патріархат, потрібно піднести нашу Церкву на новий рівень її життя й існування — рівень комунікації, взаємоповаги та розуміння, спільної відповідальності за долю Церкви та народу». У своєму виступі глава УГКЦ згадав і про теперішні виклики в Україні. Він вважає, що «нам варто будувати патріархат і простягати руку до православних братів для єдності».
Наприкінці Блаженнійший Святослав заявив, що Патріарший фонд стане фундаментом для довершення мрії патріарха Йосифа та висловив слова глибокої вдячності за пожертви, які вже склали жертводавці для відновленого фонду.
Прес-служба товариства «Свята Софія» США, світлина Стефана Фартушка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply