Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 18, 2021

Святочний обід у «Рузвельт-готелі»

Автор:

|

Листопад 19, 2015

|

Рубрика:

Святочний обід у «Рузвельт-готелі»
Борис Ґудзяк

Борис Ґудзяк

1 листопада 1918 року, в історичний день українського народу та Церкви відбулося проголошення незалежності західних земель України, і того ж 1 листопада, але 1944-го, перенісся у Божі засвіти князь Української греко-католицької церкви, слуга Божий Андрей (Шептицький). І тому 1 листопада 2015 року, під час святочної трапези у «Рузвельт-готелі» говорили про здійснення мрії митрополита — Український католицький університет (УКУ) у місті Лева.
Спершу цю мрію ісповідника віри здійснив його спадкоємець, митрополит Йосиф (Сліпий), у Вічному місті, заснувавши УКУ там. Навчальний заклад 1969-го освятив папа Павло VІ. Там навчалися вихованці патріарха Йосифа Борис Ґудзяк, Михайло Димид та інші. Далі треба було йти в Україну. Спершу воскресили у Львові прадідівську Богословську академію, а згодом розширили її до університету. Співзасновником і промоутером УКУ став владика Борис Ґудзяк.
На вулиці Свєнціцького у Львові доводилося починати майже з нуля. Проте тепер, за Божим благословенням, там красується ціле університетське містечко — УКУ чудово вписався у ландшафт міста Лева, став його окрасою та гордістю українського народу.
Це можна назвати своєрідним дивом, що сталося за благословенням і за особистої матеріальної допомоги Святійшого отця Івана Павла ІІ, котрий під час історичного паломництва в Україну посвятив наріжний камінь під будову університетського містечка УКУ. У цьому благородному диві бачить свою присутність і українська діаспора.
УКУ зростає не тільки фізично — своїми будовами, але не менше і духовно — з глибоко науковим змістом. В УКУ, крім богословських студій, відкриваються нові факультети, створюються нові навчальні програми, постають нові наукові формації. Зусиллями Адріана Сливоцького, одного з провідних економістів США, постала бізнес-школа, відкрилися школа іконопису та школа управління, яку очолює Павло Шеремета.
УКУ росте і розвивається завдяки щедрим жертводавцям із української діаспори і чужинцям — приятелям України. Водночас УКУ своєю відданою та наполегливою працею здобув собі міжнародне наукове визнання й є членом кількох академічних товариств, в т. ч. й Міжнародної федерації католицьких університетів, Федерації католицьких університетів Європи тощо. Це — видима й успішна праця, що здобула собі широке визнання в Україні, діаспорі та світі. Тому зрозуміло, що щорічні зустрічі — святочні обіди УКУ, які організовує Комітет приятелів УКУ у Нью-Йорку разом із Українською католицькою освітньою фундацією УКУ у Чикаґо щоразу стає визначною подією. Такою подією цього року була й неділя 1 листопада.
Понад 200 осіб прибули до «Рузвельт-готелю», щоб зустрітися з шановними гостями богословського світу — засновником УКУ владикою Борисом, визначним істориком, автором широко відомих праць «Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіном» і «Чорна земля: Голокост як історія попередження» Тімоті Снайдером і колишнього засновника економічної школи при Києво-Могиляській акдемії, а тепер — директора Школи управління при УКУ Павлом Шереметою. Водночас вдалося послухати милозвучний голос відомої співачки Оксани Мухи.
Ведучий програми Джон Курі, колишній довголітній голова Української католицької освітньої фундації, привітав присутніх словами «Слава Ісусу Христу». Владика Борис перед трапезою провів молитву.
Виступи промовців були цікавими. Тімоті Снайдер говорив про аспекти історії України, зокрема звернув увагу на сучасну ситуацію в нашій Батьківщині. Він звернув увагу на потужну пропаганду Кремля. На жаль, вільний західний світ часто підпадає під її вплив. Тому УКУ має взяти це до уваги і разом із українським дипломатичним корпусом, медіа та соціальними мережами спростовуючи цю брехню.
Павло Шеремета говорив про сучасні виклики життя, й як молода генерація має до них підходити, бо від цього залежатиме майбутнє нашого народу, нашої держави.
Насичену науково-політичну атмосферу аудиторії освіжила співачка Оксана Муха. Вона виконала низку українських народних пісень. Також показали короткометражній фільм «Молоде покоління для нової України». Це були різні фрагменти з творчого життя УКУ. Показали спорудження корпусу, який стане унікальною бібліотекою. Присутніх зворушив кадр покладання завершального купола з посвяченими хрестами на новозбудований Господній храм університетського містечка.
Бориса Ґудзяка не треба представляти, але п. Курі зробив це і зокрема відкрив ще один аспект роботи владики — його вагому роль у форумі вселенської Католицької церкви. Богослов говорив про Боже і людське у Божому, про історію Церкви й УКУ. Згадав паломництво в Україні Івана Павла ІІ і посвячення ним наріжного каменя, на якому виростає університетське містечко, де виховують воїнів Христової Церкви. Вони були і на першому «помаранчевому» Майдані, і на Майдані Революції гідності, і серед героїв «Небесної сотні». Вже бачимо їх на провідних постах українського державного, суспільно громадського і, звісно, церковного життя.
Українська громада діаспори бачить великі досягнення і свою участь у зусиллях УКУ, який заслуговує на всебічну моральну та матеріальну допомогу. Святочну трапезу закінчили молитвою, яку провів Майкл Перрі, римо-католицький священик українського походження.

Микола Галів

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply