Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 17, 2021

Свято Покрови відбулось у Сомерсеті

Автор:

|

Жовтень 16, 2019

|

Рубрика:

Свято Покрови відбулось у Сомерсеті
Школа українського танцю «Барвінок» розпочала концерт танцем «Привіт»

Сестрицтво Покрови Пресвятої Богородиці (голова — Леся Сівко) при Українській православній церкві (УПЦ) св. Андрія Первозванного в Савт-Банд-Бруку (штат Нью-Джерзі) 13 жовтня влаштувало в Українському культурному центрі УПЦ США у Сомерсеті святковий обід і концерт на відзначення свята Покрови Пресвятої Богородиці і Дня захисника України.
Дійство відкрив молитвою настоятель церкви св. Андрія Первозванного, митрофорний протоієрей о. Юрій Сівко. Провадив програму Микола Зомчак, котрий розповів про історію появи свята, традиції та народні обряди його відзначення в Україні, читав вірші про свято. Присутні вшанували пам’ять захисників України, котрі віддали життя в боях за її незалежність, хвилиною мовчання.
На сцені виступили учні Школи українського танцю «Барвінок» (хореограф — Григорій Момот), які почали концерт танцем «Привіт», а потім виконали гуцульський і буковинській танці, «Переступи», «Волинські візерунки», «Рахівчанка» й інші. Школа українського танцю «Надія» (хореограф — Надія Лемега) з Перт-Амбою показала танці «Гарна господарочка», «Гуцулочки», «Чорноморочки», «Ой, гоп гопака». Обидва ансамблі на закінчення концерту виконали свої варіанти «Гопака».
З піснями і віршами виступили учні Школи українознавства при церкві св. Андрія Первозванного (директор —Ярослава Данищук). Духовні та народні пісні співали студенти семінарії св. Софії. Микола Зомчак виголосив вітання з святом і подяку Сестрицтву Покрови Пресвятої Богородиці за його доброчинну діяльність. Зенко Галькович, фінансовий директор Української національної федеральної кредитової спілки, вручив грошові дарунки школі та сестрицтву. Після святкової програми учасники свята залишилися на забаву.

Левко Хмельковський

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply