Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

Свято Івана Купала на «Тризубівці»

Автор:

|

Липень 30, 2015

|

Рубрика:

Свято Івана Купала на «Тризубівці»
Вистава «Купальські перверзії»

Вистава «Купальські перверзії»

28 червня ц. р. 128-й відділ Союзу українок Америки (СУА) ім. Галини Дидик святкував Івана Купала в посілості спортивного осередку «Тризуб». У попередні роки це свято союзянки проводили регулярно, а зароблені таким чином кошти передавали на доброчинність — допомогу хворим дітям в Україні й Америці, на оплату важких операцій, на матеріальну підтримку самотніх матерів із важко хворими дітьми тощо. Вистави за участі дітей і молоді завжди викликали велике зацікавлення, а до того ж, у таких виступах якнайповніше намагалися передати наші давні традиції, дух минувшини та красу святкування.
Не стало винятком і цьогорічне свято. До участі у виставі були залучені діти з Нашої української рідної школи (НУРШ) у Філадельфії й їхні батьки та вчителі. Справжні любителі та пропагандисти українських традицій Оксана Гладьо, Віра Губіцька, Галя Боднар і Люба Щуйко (дві останні — вчительки НУРШ) складали програму, проводили репетиції з дітьми, вчили їх як триматися на сцені, співати та грати у сценках. Надзвичайно колоритно та майстерно виступили актори-аматори, котрі веселими сценками та піснями розвеселили глядачів, — Наталя Савчин, Юлія Фалендиш, Богдана Мазепа, Ірина Галай, Галина Михайлюк, Анна Столярчук, Зеновій Кметь і Михайло Данилович.
Особлива подяка належиться юним акторам, котрі приїздили на репетиції та терпляче опановували мистецтво виступу на сцені, — Діані Савчин, Христинці Ожоган, Олі Фундизі, Вікторії та Сергійкові Фалендишам, Насті Столярчук, Христинці Адамовій, Павлику Мазепі, Христинці Мельник, Анні-Марії Сеньків, Яночці Беседі, Анні Хроменко, Юлічці Балан, Наталі Бабійчук, Олі Богун, Марті Дідух, Марії Костів, Устині Данилович, Світлані Мазурик, Ярині Тимчук, Марічці Молящій, Михасю Кавці, Володі Фалендишу, Петрові Кривдюку, Тимофію Коритюку, Луці Кімаку, Юрі Столярчуку, Олексію Томенко, Матвію Коритюку та Василеві Збираку. А також батькам дітлахів, котрі не шкодували свого часу, щоб їхні діти долучилися до благородної справи.
Окрема подяка — тим організаціям, які посприяли нам у проведенні цього свята: сестринству святої Анни при церкві Архистратига Михаїла в Дженкінтавні, гостинним господарям посілості спортивного осередку «Тризуб» Роману та Валентині Лужецьким, а також Ігорю Сипеню з його музичним гуртом «Четверта хвиля», котрі озвучили свято та потішили гостей гарною музикою, під яку учасники свята та гості зі захопленням танцювали до присмерку.
Ще від перших днів спротиву в Україні, виникнення Майдану, а відтак — від початку війни, весь СУА, кожен відділ, кожна союзянка долучилися до підтримки та допомоги Україні. Тепер СУА розгорнув нову програму допомоги військовим, в ході якої через Союз українок України допомагає важко пораненим воякам, котрі проходять тривале лікування та реабілітацію після важких поранень. Численні округи СУА та відділи організації долучаються до цієї програми, або творять подібні свої. Так округа Філадельфії та зокрема 128-й відділ ім. Галини Дидик, що складається в основному з жінок уже «нової хвилі», започаткували програму допомоги вдовам і дітям-сиротам вояків добровольчих батальйонів, котрі першими вступали в бій на сході України. А позаяк вони не були мобілізовані, то після їхньої загибелі сім’ї героїв були позбавлені права на отримання соціальної допомоги, яку за законом отримують родини тих, хто поклав свої голови, захищаючи Україну. 128-й відділ опікується десятьма родинами, де залишилися вдови з маленькими дітьми на руках. Хто прибув на «Тризуб», мав змогу побачити фотографії та прочитати історії про цих загиблих, як і дізнатися про їхні передчасно овдовілі родини.
2015 рік є ювілейним для СУА. Цього року ми святкуємо 90-ліття нашого заснування. Через членство в Союзі пройшли легендарні жінки, котрі залишили незгладимий слід в історії України, Америки та світу. Цього світлого року ми вітаємо всіх союзянок, їхні родини, і дякуємо за відданість своїй організації й її цілям.
Прес-референтура 128-го відділу СУА ім. Галини Диди

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply