Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 18, 2021

Свято героїв-2019

Автор:

|

Липень 17, 2019

|

Рубрика:

Свято героїв-2019

Людині властиво зберігати пам’ять про своїх батьків і прабатьків і шанувати своє коріння. Без цього коріння людина стає пустою та безпорадною. Людина є складовою частиною народу і повинна шанувати пам’ять полеглих героїв минулих поколінь. Без цієї пам’яті не може бути теперішнього, а що важливіше, не може бути майбутнього. Історія кожного народу складається зі знаних і незнаних героїв, котрі своєю невтомною працею долучились до слави й процвітання нації.
Саме такий день пам’яті у вигляді Свята героїв відбувся в оселі Спілки української молоді (СУМ) в Елленвілі (штат Нью-Йорк) у неділю 7 липня ц. р. Традиційним організатором цього свята впродовж багатьох років є Організація оборони чотирьох свобід України (ООЧСУ), яка впродовж десятиліть щороку його проводить. Проте цей рік став особливим, адже на нього припали такі вважливі ювілеї як 90-ліття ОУН, 110-ліття народження та 60-та річниця вбивства провідника ОУН Степана Бандери, п’ята річниця загибелі героїв «Небесної сотні». Тож для вшанування героїв і цих дат Головна управа (ГУ) ООЧСУ зібрала своїх членів із різних закутків Америки. На свято прибули делегації ООЧСУ з Гартфорда, Філадельфії, Йонкерса, Нью-Йорку, Брукліна, Амстердама, Палатайна (штат Нью-Джерзі). Прибув автобус із членами 42-го відділу ООЧСУ у Гемпстед, що на Лонґ-Айленді, прибули й представники Українських американських ветеранів і виховно-вишкільного табору СУМ «В єдності сила» ім. Степана Бандери на чолі з головним виховником Дмитром Ленчуком.
Відправили Службу Божу отець-капелан СУМ Ігор Міджак із Філадельфії й о. Василь Гриньков із Гемпстеду (штат Нью-Йорк). Програма відзначення передбачала хвилину мовчання задля вшанування пам’яті полеглих героїв, привітальне слово Адріана Длябоги, голови крайової управи СУМ, та святочну промову, яку виголосив Володимир Бірчак, керівник академічних програм Центру дослідження визвольного руху з Києва. Він прибув до США викладати історію під час проведення сумівського виховно-вишкільного табору. У своєму виступі він згадав численних героїв, котрі віддали своє життя за Україну. Оповів про цікаві частини нашої історії та боротьби. Дуже запам’яталася присутнім частина доповіді, в якій д-р Бірчак розповів про боротьбу, яку вели московські спецслужби проти Романа Шухевича (Тараса Чупринки), і що з архівної справи про це збереглося лише чотири томи, а десять знищили у Львові під час розпаду СРСР.
Програму вшанування героїв прикрасив виступ сумівського вишкільного табору, який виконав три пісні: «Молитва: Боже, вислухай благання», «Будь, Україно!» та гімн воїнів антитерористичної операції «Браття-українці». Дириґував хором Стефан Шкафаровський, відомий оперний співак, а Оксана Телепко акомпанувала на фортепіано. Юнак Ярослав Гап’юк продекламував вірш «В жалобі тихій» Оксани Глуської, а юначка Ірина Крив’як прочитала поезію «Козацькі могили» невідомого автора.
Варто підкреслити організовану присутність 42-го відділу ООЧСУ, який на чолі з Галиною Фенченко прибув із величезним українським прапором. На цьогорічне вшанування героїв також прибули достойні гості: Марія Дупляк, секретар Українського конґресового комітету Америки (УККА), Стефан Качарай, голова Українського народного союзу та президент Крайової ради УККА, котрий прибув із дружиною Оксаною, Олесь Стрільчук, голова Головної управи ООЧСУ, Степан Качурак, голова ради директорів Української національної федеральної кредитової кооперативи, Андрій Горбачевський, голова ради директорів Української федеральної кредитової кооперативи «СУМА-Йонкерс», Роман Козіцький, головний управитель і президент кооперативи «СУМА-Йонкерс», Михайло Козюпа, голова Координаційної ради штату Нью-Джерзі, Мирон Солтис, представник товариства «Провидіння», Зенон Галькович, представник Організації оборони Лемківщини, Юрій Наконечний, представник Злученого українського американського допомогового комітету і колишній голова Світової управи та Крайової управи СУМ Америки.
Після першої частини свята його учасники перейшли на площу Героїв для покладання вінків до погруддя героїв України. Відтак члени ГУ ООЧСУ з членами своїх відділів та Українські американські ветерани перейшли на вершину пантеону Героїв, де провели салют на честь усіх героїв України. До виконання салюту долучилися Українські американські ветерани, Володимир Ковбаснюк, Зенон Галькович, Джеймс Федорко та Степан Качурак, котрий і провів святковий процес салюту. Також вшанували пам’ять загиблих уже тепер у війні з Росією борців за незалежність України та невинних людей. Ця війна, що досі триває проти історичного загарбника — Росії, має жорстокий вислід — тисячі втрачених життів наших братів і сестер в Україні.
Під час цієї частини вшанування пам’яті основні промови виголосили: Олесь Стрільчук із Чикаґо, голова ГУ ООЧСУ, та друг Степан Качурак, голова 2-го відділу ООЧСУ в Нью-Йорку та член ГУ ООЧУ. У своїх виступах вони наголосили, що героїчне минуле стало натхненням для теперішніх героїв України, що цей героїчний дух тримає нас разом, є хребтом нашого визвольного руху. Цей дух тягнеться від визвольного руху козаччини, гетьманщини, Січових стрільців, діячів Організації українських націоналістів, шестидесятників й до наших молодих героїв із «Небесної сотні» та героїв теперішньої російсько-української війни на сході України. Окремо д-р Стрільчук привітав присутню на святі численну молодь, наголосив на важливості її виховання в патріотичному дусі, зазначивши, що той, хто вкладає час і сили у це виховання, зберігає націю.
При проводі мґр. Козюпи всі учасники вшанування відспівали американський та український гімни. Звучними святочними наказами та почесним маршем прапорів завершили урочисте вшанування. Друг Степан Качурак висловив щиру подяку всім присутнім за участь та їхню відданість. Останнім акордом свята стали гучні вигуки «Слава Україні!», «Героям Слава!», «Україна понад усе!»

Богдан Гаврилюк

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply