Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

«Свята Софія» провела презентації у Пармі

Автор:

|

Жовтень 29, 2015

|

Рубрика:

«Свята Софія» провела презентації у Пармі

На презентації

Представники Релігійного товариства українців католиків «Свята Софія» (ТСС) 25 жовтня ц. р., провели презентації своєї діяльності в парафії Покрова Пресвятої Богородиці в Пармі (штат Огайо). Подія пройшла під назвою «Наука, молитва, праця та праведне християнське життя». В рамках заходу о. ліц. Марко-Ярослав Семеген, президент ТСС у Римі, провів презентацію комплекту нових видань товариства: книги «Ісповідник між Сходом і Заходом. Портрет українського кардинала Йосифа Сліпого» авторства Ярослава Пелікана в перекладі з англійської Ірини Іванкович та ювілейної медалі з нагоди 30-х роковин відходу у вічність Йосифа Сліпого (1892-1984).
Він розповів про структуру книги, підкреслив об’єктивність і багатоплановість цього дослідження, зокрема зазначивши: «Автор, розлого представляючи позицію Патріарха Сліпого щодо різноманітних богословських проблем, у такий спосіб популяризує ці часто маловідомі загалові особливості його богословствування. Отже, особа Йосифа Сліпого постає перед нами у більшій повноті та розмаїтті аспектів, а його погляди щодо тих чи інших питань церковного життя стають зрозумілішими». Презентуючи ювілейну медаль, о. Семеген зазначив, що «Патріарх Йосиф був зі своїм народом і в сибірських концтаборах, і перед обличчям цілого людства й історії на Другому Ватиканському соборі, та на всіх поселеннях, куди людська доля вела вірних синів і доньок України. Особливої глибини символічний зміст цієї медалі набуває в контексті цьогорічних подій у житті нашого народу, знову наповнених свідоцтвами служіння правді та Богові».
Іншим проектом, що його ТСС в США ініціювало та провело в липні-серпні ц. р. в Україні, була благодійна літня школа англійської мови на базі Музейно-меморіального комплексу ім. Патріарха Йосифа Сліпого у його родинному селі Заздрість на Тернопільщині. Ця ініціатива була створена для дітей — сиріт, біженців і тих, чиї батьки перебувають у зоні проведення антитерористичної операції, а також для семінаристів Тернопільської духовної семінарії. Директор школи Іванкович розповіла про передісторію цього задуму та його реалізацію. Вона поділилася особистими спостереженнями про нелегкі долі учасників проекту, зазначивши, що успіх школи значною мірою залежав від їхнього ентузіазму та бажання вчитися. Відтак присутні переглянули відеохроніку літньої школи, яка вичерпно представила чотири головні основи, що на них була базована ця ініціатива — наука, молитва, праця і праведне християнське життя».
Нагадаємо, що впродовж трьох тижнів 18 учасників програми віком від 15 до 20 років із Тернопільської, Донецької, Херсонської, Миколаївської, Львівської та Рівненської областей вивчали англійську мову у трьох різнорівневих групах. Лекції вели кваліфіковані викладачі-волонтери зі Сполучених Штатів Трейсі Берґ, Вікторія Шуст та Ірина Іванкович, екзекутивний директор ТСС-А. Молодь вдосконалювала мовні навички на багатопланових заняттях із граматики, розмовної мови, читання, розуміння зі слуху, майстерності писання. Навчання складалося з двох вранішніх та одного пополудневого блоку. Вечірні навчальні блоки містили перегляд та обговорення кінофільмів, караоке та класи з американської кухні, що їх вела п. Берґ, професійний пекар із Бостона. Викладачі використовували не лише традиційний метод навчання за підручниками, але й вдавалися до ігрових методів зі застосуванням новітніх технологій. Самі ж учасники мали можливість випробувати себе у ролі вчителів англійської мови під час «лекцій навпаки», коли у групах готували уроки на довільну тему у довільному формати — ігровому (квест), музично-поетичному й у формі презентації. Учасники програми мали неповторну нагоду спілкуватися живою англійською, пізнати американську історію, культуру та традиції. Невеликі групи, прихильне, дружнє ставлення викладачів і приємна атмосфера українського Поділля сприяли продуктивному засвоєнню матеріалу. Метою організаторів було не лише створити повноцінне англомовне середовище для молоді, але й подбати про духовний розвиток учнів. Як зазначила, д-р Іванкович, ТСС планує продовжити цей проект наступного року. На завершення події о. Михайло Дроздовський, парох церкви, подякував презентерам за цікаві доповіді та співпрацю.
Прес-служба Товариства «Свята Софія США»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply