Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Свіча пам’яті

Автор:

|

Грудень 10, 2015

|

Рубрика:

Свіча пам’яті

Свіча пам'яті

Школа українознавства Об’єднання українців Америки «Самопоміч» (Нью-Йорк) нещодавно відзначила 82-гу річницю Голодомору-Ґеноциду в Україні 1932-1933 рр. Із цієї нагоди учні зібралися у школі, де програмою на вірш Богдана Стельмаха «Свіча» відзначили цю трагічну подію нашої історії:
На вікні свіча миготіла,
Кривді з-за плеча тріпотіла,
До правди летіла.
Там, де рідний край,
Де Україну голод нагай
Шмагав до згину
Не день не годину…
Про важливість пам’ятати мільйони невинних жертв Ґеноциду українського народу від рук більшовистської системи і зробити все необхідне, щоб це страхіття більше ніколи не повторилося, присутнім нагадав Іван Макар, директор школи. «Ми пам’ятаємо жертви Голодомору, і в їхню пам’ять зробимо все, щоб їхні нащадки ніколи не стали рабами більшовистських дітей і онуків. Нація, яка вижила у Голодоморі, — нездоланна, незнищенна та вічна», — сказав він.
На вікні свічі не задути,
Скарги і плачі досі чути,
Усе люди тямлять.
Досі жаль до сліз,
Тих, що не в пору.
Їх потяг укіс Голодомору,
Тож вічна їм пам’ять.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять померлих і запалили свічку в пам’ять тих, кого вбили голодом. Після цього учні разом батьками взяли участь у соборній панахиді в катедрі св. Патрика в Нью-Йорку. Перед панахидою в храмі відбувся похід дітей із пшеничними колосками.

Дарія Козак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply