Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

СУМ провів п’ятий Благодійний табір для дітей бійців

Автор:

|

Серпень 14, 2019

|

Рубрика:

СУМ провів п’ятий Благодійний табір для дітей бійців
У таборі СУМ

Уже вп’яте світова спільнота Спілки української молоді (СУМ) організовує Всеукраїнський благодійний табір для дітей, чиї батьки брали участь у бойових діях на Сході України, та дітей із лінії розмежування. За п’ять років більш, ніж 600 дітей мали можливість оздоровитись і пройти терапію, щоб позбутись посттравматичного синдрому. Юнацтво з нетерпінням чекає на цей табір. Хтось бере участь у ньому вперше. Дехто вже має досвід СУМівського таборування. «У СУМівські табори хочеться повертатися знову і знову, щоб відчути цю єдність великої СУМівської родини, знайти нових друзів і почерпнути багато цікавого для себе», — каже Софія Малець, юначка з Львівської області.
Цього року табір проводили на Чернігівщині. Його гаслом і назвою стали слова «Знай наших!» Юнаки й юначки, перебуваючи на землі Олександра Довженка, в інтерактивний і невимушений спосіб знайомляться видатними українцями, котрі прославляли і прославляють нашу країну у всьому світі. Зустрічі з такими цікавими та непересічними особистостями, як лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя, відомий у світі мотомандрівник Валерій Кришень, генерал-майор Служби безпеки України Віктор Ягун, творець чат-боту для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання Олександр Андрющенко, дають змогу юнацтву повірити в себе, в свої сили, в те, що, маючи мотивацію та бажання, обов’язково можна досягти бажаного результату.
Окремим вектором, на який організатори Благодійного табору звертають особливу увагу, є робота з дітьми та молоддю, спрямована на подолання посттравматичного синдрому. Сприяють цьому цікаві майстеркласи, робота з психологом-гончарем та виготовлення власноруч українського глиняного посуду, арттерапія на розвиток емпатії, вправи з медитації, заняття з малювання та тренінги з надання домедичної допомоги.
У той час, як старше юнацтво знайомилося зі старовинним та історично важливим містом Ніжин, молодше юнацтво відкривало для себе дитячий світ Олександра Довженка. Особливо смакували груші з дерева, яке посадив ще дід відомого українського кіномистця. «Зачарована Десна» не залишила байдужим ні юнаків та юначок, ні виховників і впорядників. Спілкування з тваринами у Менському зоопарку, пейнтбол, який організував друг Олег Мазур, скелелазіння і спуск на драгонботах — розваги, що роблять дітей щасливими. «Мені дуже сподобалось грати у пейнтбол, і не менший захват маю від драгонботів. Не перший раз таборую, але завжди є щось цікаве й нове», — зазначає Олег Баглай зі старшого юнацтва. На ройових вогниках діти відзначали, що їм дуже подобаються вечірні таборові програми, особливо інсценування казок, дискотеки, вечір поезії, співи під гітару. Інструктори зі спорту організовували для юнацтва нові рухливі ігри, але й не забували про традиційні, такі як «Козаки й татари», «СУМбол», теренівки тощо.
І гості, і учасники табору відзначали особливу емоційно-позитивну та дружню атмосферу, що панує у таборі. У цей табір хочеться повертатися знову і знову! Вся таборова родина щиро дякує всім благодійникам за надану можливість двотижневого таборування в любові, дружбі та колі друзів із усієї України.

Ольга Поліщук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply