Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

СУМ провела в Іспанії табір для українських дітей

Автор:

|

Липень 16, 2015

|

Рубрика:

СУМ провела в Іспанії табір для українських дітей

У таборі «Гартуйсь!»

Спільними зусиллями Світової управи (СУ) Спілки української молоді (СУМ) та Асоціації українців реґіону Мурсія, на березі Середземного моря, нещодавно відбувся перший сумівський табір під назвою «Гартуйсь!» — для українських дітей Іспанії.
Участь у таборі взяло 14 юнаків та юначок, котрі представляли реґіони Мурсія та Мадрид. СУМ залучив чотирьох виховників із України, Канади та Великої Британії. Програма табору
містила гутірки про актуальні події в Україні, основи сумознавства, знайомство зі сучасною
українською музичною культурою й інші українознавчі теми. Учасники табору підготували
інформацію про Україну іспанською мовою, яку разом із фото розмістили в молодіжному
центрі, де таборувало кілька груп іспанських дітей. Також таборовики сплели маскувальну
сітку для потреб вояків у зоні проведення антитерористичної операції (АТО). Розважальна частина табору передбачала різноманітні ігри та завдання, ручну працю, танці, спорт і очевидно програму на березі моря.
Зважаючи на те, що кожен день розпочинався та закінчувався зі збірки-апелю, на якій
діти співали гімн, а кожна трапеза супроводжувалася молитвою, — це привертало увагу з боку іспанців і українська група продемонструвала свою організованість і вірність християнським і патріотичним ідеалам. Табір, назва якого відповідає сумівському вітанню «Гартуйсь!», став спробою ознайомити українських дітей Іспанії з виховною методикою СУМ.
До слова, далекого 1951 року СУМ було засновано в Мадриді (столиці Іспанії), проте на той час громада була надто малою, щоб розвивати Спілку української молоді. Тепер українська громада в Іспанії є чисельною, а молодь організована при українських суботніх школах. Віримо, що табір «Гартуйсь!» стане першим кроком до повернення СУМ в Іспанію.
Петро Дума, голова СУ СУМ,
Андрій Бігун, в. о. генерального секретаря

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply