Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Стипендіати ТУМ 2014 року

Автор:

|

Лютий 05, 2015

|

Рубрика:

Стипендіати ТУМ 2014 року
Стипендіат ТУМ Надія Віконська

Стипендіат ТУМ Надія Віконська

Із розвитком незалежності України Товариство української мови (ТУМ) у США відчуло велику потребу допомагати фінансово здібним студентам із незаможних родин, котрі студіюватимуть україністику: мову, літературу, історію та культуру у вищих навчальних закладах України, таких як Національний університет (НУ) «Києво-Могилянська академія», НУ «Острозька академія», Університет імені Петра Могили в Миколаєві, університети в Києві, Львові, Харкові, Одесі, Чернівцях, Ужгороді, Ялті та Рівному.

Від початку цього проекту 2000-го було надано стипендії 86 студентам із 15 областей України. Багато з них по закінченні студій працює у державних установах, де вони можуть вплинути на демократичний розвиток держави. Зараз дехто з них бере участь у Антитерористичній операції (АТО). На 2014/15 академічний рік через Міжнародний благодійний фонд «Смолоскип» у Києві було надано стипендії трьом студентам: Михайлові Іванюку, Олесі Андріїшин і Степанові Витвицькому.
Михайло Іванюк походить із села Криниці (Донецька область), де його батько є священиком. Він навчається в Києві на першому курсі. Його старший брат — військовий в АТО. Михайло цікавиться спортом і має багато нагород із футболу та пінґ-понґу.
Олеся Андріїшин навчається в Харківському державному університеті. Вона цікавиться літературою, а її дописи на тему української літератури можна прочитати в «Журавлику». Це — газета для дітей і дорослих, яка виходить щомісяця в Харкові. Цю газету підтримує фінансово ТУМ-США від початку її заснування 1992 року. Старша сестра Олесі Людмила в минулому теж була стипендіаткою ТУМ.
Степан Витвицький зі села Тепче (Івано-Франківська область) студіює в Духовній семінарії в Івано-Франківську, де займається дизайном журналу «Христова нива», відвідує школярів як учитель християнської етики і хворих – у лікарнях. Він любить читати, писати вірші та прозу, мандрувати. «У січні планую їхати на схід України з «Вертепом», кутею та колядою, щоби підтримати хлопців, котрі захищають нашу Україну», — писав якось він.
Приємно згадати, що однією із стипендіатів ТУМ 2003-2004 року була співачка Софія Федина, котра на той час була студенткою четвертого курсу Львівського державного університету. Зараз вона є знана як українська співачка-патріотка в цілому світі, де є українські громади й де вона дає благодійні концерти на допомогу воїнам України. Вона також є викладачем у Львівському національному університеті імені І. Франка.
Допомога здібним студентам з незаможних родин у цей бурхливий час — дуже потрібна! Пожертви на цю справу просимо пересилати до: Ukrainian Language Society-USA, 5050 Seagrass Drive, Venice, FL 34293.

Вірa Боднарук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply