Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Стипендіати Товариства української мови

Автор:

|

Червень 25, 2020

|

Рубрика:

Стипендіати Товариства української мови
Дарина Іщук, стипендіатка 2020 року

Товариство української мови (ТУМ) у США із 2000 року надсилає фінансову поміч для здібних студентів із незаможних родин в Україні, котрі навчалися в Києво-Могилянській та Острозьких академіях, університеті ім. Петра Могили, університетах в Києві, Львові, Харкові, Одесі, Чернівцях, Ужгороді, Рівному й Ялті. Від початку цього проєкту стипендії надали 103 студентам із 15 областей України. Багато з них після закінчення студій працюють у державних установах, учителюють, а дехто стали воїнами на сході України.
Останні чотири роки ТУМ фінансово підтримує проєкт навчання студентів із Острозької академії в Назарет-коледжі, що в Рочестері (штат Нью-Йорк). Ця програма (exchange student program) дає нагоду студентові чи студентці з Острогу навчатися один семестр у Назарет-коледжі, поглибити свої знання і пізнати життя в США.
Першим студентом Острозької академії в програмі обміну в Назарет-коледжі 2017-го став Дмитро Байда, який зараз працює вчителем і журналістом у Луцьку та бере активну участь у громадсько-культурному житті міста. Як студент, який цікавився мовою з погляду інформації, він студіював курси, що розширювали його розуміння сучасних проблем інформаційного простору. Крім навчальної бази, Дмитро мав змогу відвідувати студентські клуби, культурні заходи та користуватися спортивними комплексами коледжу. Він удячний українській громаді Рочестера, особливо Тамарі Денисенко, за їхню поміч пізнати американське життя та життя української громади в ньому.
2018 року стипендіаткою стала Катерина Басюк, кредо якої — мріяти треба сміливо. Катерину з дитинства вчили наполегливо працювати, вчили, що знання і доброчесність забезпечить роботу, щастя і здоров’я. До цього ще треба додати вчителів, наставників і друзів. Юнка вдячна, що мала змогу навчатися у Назарет-коледжі і поглибити знання улюбленого предмету — літератури, а також пізнати нову культуру і свою з іншого боку. ЇЇ мрія — написати the next great Ukrainian novel.
2019-го стипендіаткою стала Анна Гринків, яка навчалася на гуманітарному факультеті в Острозькій академії. Її спеціалізація — культурологія. Тому міжкультурний досвід, який вона осягла в Назарет-коледжі, став надзвичайно важливим для усвідомлення нею місця України серед світових культур. Дівчина була зворушена, коли побачила, як українська громада в Рочестері береже пам’ять про Батьківщину та національні традиції. В майбутньому Анна планує працювати у мистецькій галереї та брати участь у культурних проєктах.
Учасницею програми 2020 року стала Дарина Іщук, яка навчається на факультеті політико-інформаційного менеджменту. Завдяки навчанні у Назарет-коледжі вона мала змогу пізнати інші культури через знайомство зі студентами з інших країн, та почути про проблеми, що існують у сучасному світі. Вона також глибше збагнула проблеми, які існують в Україні та готова шукати розв’язки для них.
Усі четверо стипендіатів висловлюють щиру подяку всім, хто уможливив їхні студії в Назарет-коледжі.

Віра Боднарук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply