Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 4, 2022

Стартап українки допомагає годувати світ

Автор:

|

Лютий 27, 2021

|

Рубрика:

Стартап українки допомагає годувати світ
Анастасія Волкова

Українка Анастасія Волкова заснувала в Австралії стартап Flurosat, який допомагає фермерам у всьому світі вирощувати кращий урожай. Для цього використовують супутникові дані та штучний інтелект (ШІ). Вона розповіла, чому вирішила почати бізнес в Австралії, як супутники допомагають рости горіхам і чи працюватимуть її технології на українських полях.
Десятки країн, тисячі фермерів і мільйони гектарів землі — ось де працюють технології, які розробила українка. Як краще вирощувати мигдаль у Каліфорнії чи цитруси в Бразилії? Анастасія Волкова знає відповіді на ці запитання. За її словами, супутникові дані дають змогу бачити ферми і отримувати більше інформації, ніж якщо безпосередньо на тих фермах перебуваєш.
Бі-бі-сі внесла її у список найбільш впливових і надихаючих жінок 2020 року. Технологіями п. Волкової зацікавилися і на Батьківщині. «Ми починаємо розвиватися в Україні. Я розмовляла з аграріями, вони хочуть подивитися, як наші технології можуть їм допомогти», — ділиться вона.
Стартап надає технологічні послуги аграрному бізнесу в різних країнах світу. Послугами Flurosat станом на кінець 2020 року користувалися понад 1 тис. компаній із 15 країн світу. Сервіс працює за передплатою та допомагає фермерам отримувати різноманітні дані про стан їхнього врожаю. Зокрема, Flurosat аналізує супутникові знімки полів, фотографії з дронів, застосовує технології ШІ і на основі отриманої інформації радить фермерам, як краще поводитися з врожаєм. Користувач, приміром, може отримати підказки та рекомендації щодо поливу, використання добрив, потенційної дохідності його поля тощо.
Система дозволяє виявити потенційні проблеми з урожаєм задовго до того, як вони стануть помітними неозброєним оком. «Ми даємо фермерам рекомендації, кажемо, наприклад, що ось у цій частині поля рослини зневоднені. А на іншій виснажені і потребують добрив», — пояснює засновниця стартапу.
Улітку 2020-го видання MIT Technology Review вніс Анастасію Волкову до списку новаторів віком до 35 літ. Вона народилася в Запоріжжі. Здобула вищу освіту в Національному авіаційному університеті у Києві, згодом отримала ступінь магістра в Варшавському технологічному університеті, а 2015 року переїхала до Австралії, щоб займатися наукою. 2018-го захистила докторську дисертацію в Сіднейському університеті. Живе та працює в США й Австралії. В Україну приїздить до мами.
Як повідомляв «Міст», освітній стартап українки об’єднав мільйони користувачів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply