Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Співзасновницю Razom for Ukraine можуть позбавити громадянства

Автор:

|

Травень 18, 2017

|

Рубрика:

Співзасновницю Razom for Ukraine можуть позбавити громадянства

Любу Шипович, співзасновницю громадського об’єднання українців у США Razom for Ukraine, можуть позбавити українського громадянства. Також Державна фіскальна служба (ДФС) України залякує її батьків в Україні. Влітку 2015-го Люба залишила престижну роботу у США і переїхала з Нью-Йорка до Одеси, щоб долучитися до Михайла Саакашвілі, тодішнього голови Одеської обласної державної адміністрації (ОДА). Після звільнення його з посади, залишила роботу в Україні й п. Шипович.
«Допомагаєш Україні, не береш хабарі, маєш власну позицію, відстоюєш законність, будь готовим до розплати. В березні 2016 року, погодившись піти на державну службу, я відповідно до вимог законодавства заповнила декларацію за 2015 рік. І вказала свої прибутки в США, чесно вказала і заробіток, і кошти на рахунках, і будинок у США, і автомобіль. В відділі кадрів Одеської ОДА мені тоді сказали, що я дурна, що можна не вказувати це, бо ніхто не перевірить. Тобто обдурити? Подати неправдиві відомості державному органу? Для мене це звучало дико. Звісно, я нічого не приховувала, і про громадянство США абсолютно чесно сказала, хоча навіть в агенції держслужби мені прозоро натякали, що краще приховати», — розповіла волонтерка.
За її словами, тепер представники ДФС проводять розслідування, сумніваючись у законності отриманих нею коштів у США. «Пишуть, що не можуть знайти підтвердження в базах даних США (тут вже я не зрозуміла, в яких базах можна подивитись банківські рахунки). Вимагають, щоб я сплатила податок 18 % від усіх зароблених коштів у США за всі роки, бо хоч і є угода про уникнення подвійного оподаткування між Україною та США, але ж на американських документах немає мокрих печаток, отже, для ДФС це не справжні документи. І знаєте, на відміну від бізнесу, ДФС працює без травневих свят, і продовжують телефонувати моїм батькам в Україні, залякувати, що проблеми будуть у них через мене», — бідкається п. Шипович.
Водночас, додає вона, міґраційна служба продовжує процес позбавлення її громадянства України. «Якась абсолютна відсутність координації дій між українськими державними службами. Не можу збагнути, чи мене позбавляють громадянства чи хочуть, щоб я платила податки Україні, — наголошує активістка. — Ось і виходить, що українців спонукають приховувати правду, щоб потім не було «проблем». Такий собі суспільний договір: ви говорите неправду і стаєте злочинцями, але ми вас не чіпаємо, або говорите правду і ми з вас зробимо злочинців і будемо переслідувати».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply