Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 23, 2021

«Соціальна активність важливіша за оцінки»

Автор:

|

Серпень 02, 2018

|

Рубрика:

«Соціальна активність важливіша за оцінки»

Українка 13-річна Соня Рашкован рік живе з батьками в США і вчиться у звичайній американській школі. За ці 12 місяців дівчина побачила, як відрізняється американський підхід до навчання від українського та зробила 13 висновків.
1. Diversity — це не просто 56 національностей в школі, а розуміння і прийняття того, що діти і люди навколо різні. В нашій школі цим дуже пишаються. В школі ти вчишся дивитися на людину як на особистість, а не звертати увагу на те, що він виглядає інакше. Самовираження дуже важливе.
2. Над самоідентифікацією потрібно працювати, а також розуміти її. Коли я прийшла на перший урок англійської, то очікувала заучування правил граматики або читання класичних романів. Але вчителька спитала, з чого складається наша особистість. Це була тема на цілу чверть.
3. Соціальна активність важливіша за твої оцінок. З початкової школи дітей вчать працювати і допомагати своєму співтовариству. До закінчення 12 класу кожен повинен отримати 75 годин допомоги для community. Навіть якщо всі оцінки «відмінно», але немає 75 годин, то учень не зможе вступити до коледжу.
4. Лідером може бути кожен, просто комусь потрібна допомога в усвідомленні цього. На World Studies (симбіоз історії, географії, економіки та політології) ми постійно грали в командні ігри, і щоразу учитель призначав різних дітей капітанами команд.
5. Потрібно вчитися використовувати свої права. Кожен навчальний рік у школі проходить два види виборів: перші — в шкільну раду самоврядування, а другий — в шкільне самоврядування району. Перед початком голосування всім кажуть, що ми практикуємося в реалізації свого конституційного права обирати людей, котрі нас представляють, а також дуже багато разів повторюють, що кожен повинен брати участь у голосуванні.
6. Читати цікаво, просто потрібно знайти книги, які тобі подобаються. В українській школі я не дуже любила читати, а в американській стала читати постійно і зі задоволенням. Першим ділом у медіацентрі нової школи бібліотекар задала багато запитань про те, що мені цікаво, а ще за п’ять хвилин запропонувала книжку, яка мені сподобалася. Тепер щоразу, коли заходжу до бібліотеки, мене вже чекає книжка, яка підходить саме мені. І так для кожного затятого читача в шкільній бібліотеці.
7. Учням дають свободу вибору в усьому. Наприклад, мови у школі вчити не обов’язково, але при цьому учень може вибрати з японської, італійської, іспанської, французької, китайської та російської мови, а так само вибрати свій темп навчання.
8. Уміння задавати запитання розвивається з дитинства. Воно полягає в тому, щоб поставити під питання те, що вже знаєш, отже, поглянути на звичні речі під іншим кутом.
9. Викладач не завжди має рацію, тому він завжди радий допомозі. Найбільш наочний приклад був на уроці Science, коли вчитель розповідав про динозаврів, але один із учнів оскаржив один із аспектів. Вчитель пообіцяв перевірити інформацію, а на наступному уроці визнав свою помилку та похвалив учня за нестандартне мислення.
10. Просити допомоги не страшно. Щодня у нас є урок-ТAG, що триває 30 хвилин, й учні можуть піти на консультацію до будь-якого вчителя.
11. Всі знання можна застосувати на практиці. Немає відмовок: «Це ніколи не знадобиться мені в житті!».
12. На англійську перейти не важко, а страшно. Я навчалася в Києві в спеціалізованій школі з поглибленим вивченням англійської, тому йшла до американської школи з упевненістю у своїй англійській, але все виявилося не так легко, як гадала. Найголовніше — не відмовчуватися, поки ви не почнете розмовляти правильно. Тому що граматика прийде з часом, а свободу в спілкуванні отримати складніше.
13. США — це не лише Нью-Йорк і Лос-Анджелес. За рік ми багато подорожували, і щоразу я дивувалася унікальності природи різних штатів: гори, океани, ліси, пустелі. Ми намагаємося їздити туди, де можна здивуватися природі, а не просто «поставити галочку», що побували в найпопулярніших туристичних місцях.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply