Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 19, 2021

Сміливий політ Міхая Шміґельського

Автор:

|

Травень 31, 2012

|

Рубрика:

Сміливий політ  Міхая Шміґельського

Летовище цивільної авіації в Теннесі очолює українець Міхай Шміґельський‚ який прибув до США з Румунії за незвичайних обставин. 26 вересня 1987 року курсант румунської військової авіаційної школи Міхай Шміґельський, піднявши в небо реактивний літак‚ перетнув Румунію‚ Болгарію та приземлився на летовищі НАТО в Туреччині. Це була смілива втеча українського юнака з країни‚ де шаленів комуністичний режим Ніколае Чаушеску. Зрозуміло‚ що влада Румунії‚ провадячи слідство‚ не інформувала своє населення про втечу льотчика за кордон. Але вже в жовтні того ж року засоби масової інформації світу розголосили сенсаційну новину.

Минуло кілька днів, і батько пілота Іон Шміґельський був знайдений мертвим на залізничній колії. Люди знали: влада помстилася родині втікача! Коли ж румунська влада зажадала повернення втікача та його машини‚ дядько Міхая, Віктор Шміґельський, звернувся до американських українців зі закликом захистити українського юнака‚ який не міг більше жити під авторитарним тиском. І діаспора розгорнула рух на захист Міхая Шміґельського.

Розповідали‚ що командувач Військово-повітряних сил Румунії на докір про недогляд відповів‚ що високий професійний рівень курсанта‚ який здійснив такий складний політ‚ засвідчив перед світом добрий вишкіл румунських летунів.

Нині Міхай Шміґельський живе в достатку‚ виховує з дружиною чотирьох дітей. А в травні прилетів на побачення з племінником Віктор Шміґельський‚ активіст українського життя в Румунії‚ який має шестеро дітей і 14 онуків. Тож увесь цей український рід вірить у світле майбутнє!

Лев Хмельковський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply