Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Скільки шпигунів залишилося?

Автор:

|

Листопад 10, 2011

|

Рубрика:

Скільки шпигунів залишилося?

Анна Чапман та її зграя, заарештована ФБР у червні 2010 року й обміняна на чотирьох подвійних аґентів у РФ, знову потрапила в новини, пише New York Post. Якраз перед Геловіном ФБР опублікувало сотні сторінок документів із великими купюрами, а також відеокадри й фотографії, що стосуються зухвалої шпигунської операції під назвою Ghost Stories.

Ця історія про шпигунів, замаскованих під звичайних громадян, викликала багато веселощів, як і знімки рудоволосої шпигунки Чапман (дівоче прізвище Кущенко), що видавала себе за аґента нерухомості, а потім була репатрійована до РФ, де стала телеведучою та моделлю. «Але не дозволяйте ввести себе в оману. Можливо, сама Анна й була всього лише класичною приманкою, але її шпигунська мережа була серйозним черговим прикладом довгої та тривалої розвідувальної операції проти «головного ворога» — нас», — пише Майкл Волш, автор статті.

І було би безумством припускати, що це — єдина група російських «нелеґалів». Інсайдери підо­зрюють, що ФБР, яке відстежувало мережу Чапман протягом десяти років, навмисно дозволило справжнім організаторам операції тимчасово уникнути затримання, що є звичною практикою контррозвідки. «Думати, що якщо ми викрили одну мережу, то інших немає, або вважати, що ми побачили все, що можна було побачити, було би безглуздям», — сказав Френк Філюцці з ФБР. «Це нагадує про те, що хоча «холодна» війна, може, і закінчилася, однак велика гра міжнародних інтриґ триває з колишньою силою. І дехто у Вашинґтоні мусить дуже нервувати», — підсумовує автор.

 New York Post

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply