Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Шевченкове свято

Автор:

|

Березень 26, 2015

|

Рубрика:

Шевченкове свято

Шевченкове свято у Школі українознавства

У Школі українознавства ОУА «Самопоміч» у Нью-Йорку нещодавно відбувся концерт, присвячений 201-й річниці від дня народження Великого Кобзаря. Шевченко входить у наше життя так просто, як приходять найближчі друзі. З журливими піснями, які співала нам мати, розповідями наших дідусів і бабусь, через шевченківські творчі турніри у школі, де для відповіді на десятки заданих запитань, необхідно було перечитати всього «Кобзаря».

Без сумнiву, як не можна уявити української домівки без Шевченківського «Кобзаря», так і неможливе виховання молодого покоління без опертя на пророчi твори поета. Здавна ми маємо родинну та шкiльну педагогiку, отже, з раннього дитинства, долучаючись до всього народного, вбираючи в себе дух героїчності, непоборності, національної свiдомостi та духовності, діти нашi виростають не лише гiдними продовжувачами свого роду, а й вірними синами і дочками всього українського народу.
Концертну програму вступним словом вiдкрив директор школи мгр. Іван Макар, котрий наголосив на необхiдноcтi вивчення й постiйного звернення до багатої спадщини Великого Кобзаря саме сьогоднi, кoли Україна виборює свою незалежнiсть вiд зовнiшнiх і внутрiшнiх ворогiв.
Учнi різних класів разом зі своїми учителями вибрали найближче і найрідніше з багатої творчості поета. Молодші школярі підготували програми «Тарасові квіти», «Поклін тобі, Тарасе», а вихованцi старших класів — «Мені тринадцятий минало», «Що я знаю про Шевченка», «Чи знаєтe ви, що…», «Портрет Шевченка», «Шевченко і Майдан». У виконанні дітей пpoзвучали вірші та пісні на слова великого поета. Учнівський хор пiд дириґуванням Елi Романишин виступив із цікавими сучасними обробками творів Великого Кобзаря. Aкомпанувала на фортепіано вчителька Настя Антонів.
Особливо зворушливою була програма учнів 9-10 класів «Його доля Україною звалася». Крiм декламування віршів Шевченка та музичних номерiв прозвучала й молитва за Україну, а також вiдбувся показ документальної хронiки сучасних подій в Українi, особливо мiцно злучивши час Шевченка з сьогоденням.
Концерт провела вчителька молодших класiв мгр. Валентина Глушак. Успiху свята сприяла його вдала органiзацiя за активною участю спiвголiв батькiвського комiтету Ярини Глум та Iрини Бручківської. А завершилося Шевченкове свято спiльним урочистим виконанням «Заповiту» нашого Пророка та Державного гiмну України.

Дарiя Козак-Тимець

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply