Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Ще одна українка стала американським доктором

Автор:

|

Липень 05, 2018

|

Рубрика:

Ще одна українка стала американським доктором

В Університеті Ратґерс, одному з провідних державних вищих навчальних закладів США, відбулася церемонія вручення дипломів докторів наук здобувачам цього престижного наукового ступеня. Серед них цю відзнаку отримала українка Ольга Чабан. Вона народилася в Черкасах. Після закінчення Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького працювала викладачем іноземних мов економіко-правового коледжу, кар’єру продовжила у філії Київської міліційної академії в Черкасах.
2000 року Ольга Чабан виграла ґрант Едмонда Маскі та продовжила навчання в Університеті Ратґерс у Нью-Брансвіку, де стала магістром. Інтернатуру проходила у Національному інституті у справах банкрутства у Вашинґтоні. Саме під час навчання науковець почала глибоко опрацьовувати проблему вдосконалення системи навчання дорослих, яка зараз надзвичайно актуальною в освітній галузі.
Після завершення навчання повернулася в Україну та майже три роки працювала директором тренінг-центру Корпусу миру. Під її керівництвом працювало понад 50 тренерів-професіоналів, а навчання пройшли майже 500 добровольців, котрі надали суттєву допомогу Україні у різних сферах суспільного життя.
Для завершення наукового проекту п. Чабан 2005-го виїхала до США, де працювала у коледжі графства Мідлсекс управителем програм для дорослих, а з 2009-го — координатором програм в Центрі урядових програм Університету Ратґерс. Її майже 20-річна практична діяльність, а також теоретичне опрацювання проблем дало змогу блискуче захистити 2017-го докторську дисертацію «Мотивація та стратегії навчання в обов’язкових професійних програмах освіти дорослих. Її дослідження викликали значне зацікавлення у викладачів США й України. Життєвий шлях і науковий доробок Ольги Чабан є прикладом успішної інтеґрації наших співвітчизників у світовий цивілізаційний простір.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply