Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 11, 2021

Розпочалися вшанування пам’яті жертв аварії на ЧАЕС

Автор:

|

Квітень 21, 2016

|

Рубрика:

Розпочалися вшанування пам’яті жертв аварії на ЧАЕС
Валерій Чалий

Валерій Чалий

Філадельфія стала відправною точкою для серії масштабних меморіальних заходів до 30-ї річниці Чорнобильської трагедії. 17 квітня в Кафедральному соборі Непорочного Зачаття відбувся молебень в пам’ять про жертви аварії на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС), а також за припинення війни в Україні. «По суті, у Філадельфії розпочався тиждень, який далі продовжиться різними містами Сполучених Штатів», — зауважив Валерій Чалий, Посол України в США. За його словами, подібні заходи заплановані в Нью-Йорку, де пройдуть виставки, пам’ятні заходи та спеціальне засідання в Організації Об’єднаних Націй.
Як зазначила Уляна Мазуркевич, голова Українського громадського комітету Філадельфії й організатор цих заходів, ідея поєднати під час молитви дві трагедії виникла не випадково. «Ми хотіли вшанувати трагедію Чорнобиля, але водночас і помолитися за наших героїв, котрі щодня гинуть, щоб Україна була єдиною державою», — сказала вона.
Активістка пояснила, що рішення, які призвели 30 років тому до однієї з наймасштабніших у світі техногенних катастроф, надходили з Москви. Зараз Кремль знову веде неоголошену війну проти України. «Ми в діаспорі вболіваємо за долю України та робимо все, що в наших силах — молимося, збираємо кошти, розповідаємо про ситуацію в газетах і на телебаченні, щоб люди знали, що відбувається справжня війна», — зауважила п. Мазуркевич.
Молебень у соборі, де зібралися до тисячі гостей, відправили представники Українських католицької, православної та баптистської церков. За словами організаторів події, це стало символом єднання та допомоги нашій Батьківщині.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply