Новини для українців всього свту

Friday, May. 7, 2021

Ромні атакує!

Автор:

|

Жовтень 11, 2012

|

Рубрика:

Ромні атакує!

 

У Денверському університеті 3 жовтня відбулися перші передвиборні дебати між президентом Бараком Обамою та його опонентом від Республіканської партії Міттом Ромні. Пряму трансляцію заходу вела низка американських телеканалів, а також YouTube. Основною темою бесіди кандидатів, що тривала півтори години, стала внутрішня політика США. Зустріч була поділена на шість секцій, кожна з яких відкривалася запитанням модератора. Кожен з учасників мав по дві хвилини на відповідь, після чого проводилося обговорення.
В основному, кандидати на посаду президента США говорили про економіку, у тому числі про розмір державного боргу, оподаткування та реформу охорони здоров’я. Ведучим виступив Джим Лерер, журналіст телемережі PBS. Це 12-ті дебати на його рахунку. Президент-демократ і кандидат від республіканців одразу сміливо пішли на протистояння.

Хто оздоровить націю?
Згідно з результатами кількох недавніх опитувань, Мітт Ромні дещо відстає від чинного президента. Але, можливо, після цих дебатів він заробив собі додаткові бали. Відповіді п. Ромні на запитання модератора були свіжими й, схоже, добре відрепетируваними, однак влучними та вичерпними настільки, наскільки дозволяло обмеження в часі. Мітт Ромні, здавалося, робив це таким чином, яким Барак Обама був не в змозі.
Мабуть, найочікуванішим моментом дискусії була суперечка стосовно реформи охорони здоров’я, яка, мабуть, була головною у виступі кандидата від республіканців. Ще як губернатор Массачусетсу п. Ромні обстоював запровадження контролю за станом охорони здоров’я. Ці постулати згодом стали частиною програми національної охорони здоров’я п. Обами. Однак Мітт Ромні переконаний, що цей план не спрацював. Під час дискусії п. Ромні намагався продемонструвати різницю між його законопроектом і тим, що запропонував президент. Натомість, п. Обама мав на меті зв’язати їх разом. Нинішній глава Білого дому набрав очки, зазначивши, що багато ідей, які лягли в основу остаточного закону з охорони здоров’я, були розроблені спільно з республіканцями. «Це не було захопленням державної системи охорони здоров’я. Це було найбільше розширення мережі приватного страхування», — наголосив президент.
Хоча дебати й почалися з незграбного обговорення 20-ї річниці весілля президента, суперечка швидко перейшла в напружену розмову, яка показала відмінності між баченням конкурентами майбутнього країни й ролі уряду в ньому. Майже весь час протягом першої частини дебатів Барака Обама доповідав про власні успіхи, натомість п. Ромні відповідав у формі «перевірте це».

Фінанси співають романси
Барак Обама почав свій напад на Мітта Ромні зі згадки про його пропозиції змінити податковий план, який скорочує програми федерального уряду, але не містить підвищення податків на багатих. Президент звинуватив колишнього губернатора в приховуванні специфіки свого плану податкової реформи й заявив, що ініціатива претендента підвищуватиме податки на дохід сім’ї в середньому на 2 тис. USD, однак для мільйонерів це підвищення буде нижчим. «Фактично все, що він щойно сказав про свій план податків, є неточним, — зазначив п. Обама. П. Ромні ж парирував, заявивши, що він не має наміру підвищувати податки.
Чинний же президент наполягав, що не існує жодного способу досягнення раціонального скорочення дефіциту без того, що він назвав «збалансованим підходом», який містить у собі збільшення податків і скорочення витрат, змушуючи п. Ромні виступити проти підвищення податків за будь-яких обставин.
Глава Білого дому критикував свого опонента й за намір скасувати дію знакових для нинішньої Адміністрації законів, зокрема реформи Волл-стрит, а також небажання скасовувати введені за Джорджа Буша-молодшого податкові пільги для багатих американців. «Ромні дає нездійсненні обіцянки, говорячи про зниження податків, збільшення оборонного бюджету за одночасного скорочення бюджетного дефіциту», — підкреслив кандидат від демократів.
Своєю чергою, колишній губернатор штату Массачусетс повідомив, що президент вводить людей у оману щодо моєї свпрограми. Кандидат від республіканців заявив, що Барак Обама не виконав передвиборних обіцянок щодо скорочення державного боргу США. При цьому сам п. Ромні пообіцяв не скорочувати оборонного бюджету країни.
У певному сенсі Барак Обама зіштовхнувся з глобальною проблемою: після чотирьох років його президентства рівень безробіття залишається вищим за 8 %, а державний борг зараз складає більш ніж 16 трлн USD. Справді, президент успадкував посаду в час, коли нація переживала один із найглибших спадів у новітній історії, але п. Обама повинен був зробити так, щоби його політика були правильною, а не просто зайняти позицію «могло бути й гірше». Якщо до кінця свого першого терміну президент не зробить відповідних висновків із цих дебатів, щоби підготуватися до наступних, то йому буде несолодко.

Кожен голос – важливий
У своїй завершальній заяві Барак Обама подякував Мітту Ромні за цікаву дискусію й нагадав про те, що його Адміністрація змогла успішно вирішити низку важливих завдань. Він акцентував на тому, що всі його зусилля спрямовані на те, щоб американці могли досягти успіху. У відповідь п. Ромні висловив стурбованість щодо напрямку, у якому рухається Америка. За його словами, мова йде про більше, ніж просто суперечку між двома людьми. Він також застеріг, що якщо Обама буде переобраний, то становище середнього класу погіршиться, проблему безробіття не буде вирішено, ситуація в системі охорони здоров’я погіршиться, а збройні сили США опиняться в кризі.
Для деяких виборців ці дебати стали першою реальною можливістю побачити Мітта Ромні «на живо», щоби скласти власне враження про нього. А пан Ромні отримав нагоду продемонструвати виборцям, що саме відрізняє його від президента та його політики, і те, як його власні ідеї поліпшать життя країни. Учасники дискусії запропонували кандидатові від республіканців краще проявити свою особистість, яка деколи може виглядати жорсткою, коли його показують у новинах. Барак Обама на дебатах багато всміхався.
У перегонах, коли вже понад 90 % виборців уже зробило свій вибір, зауваження кандидатів під час дискусії були призначені для вух небагатьох американців. Однак дебати насамперед призначалися для тих виборців, що ще не визначилися з вибором і які проживають у невизначених штатах. Кожен кандидат по-своєму зробив спробу завоювати їхню прихильність, водночас запевнивши, що не відхилятиметься від своїх принципів.

Перший раунд закінчено
Національні опитування свідчать, що змагання за голоси виборців за місяць до виборів перебуває на найжаркішому рівні. Однак Мітт Ромні може зіткнутися з дефіцитом підтримки в штатах, де він повинен виграти, щоби стати найкращим президентом. Увечері 3 жовтня п. Ромні зробив до цього твердий перший крок.
На думку спостерігачів, у цих дебатах він був більш переконливим за президента.
Телеканал CNN провів опитування, із якого випливає, що перемогу на перших передвиборних дебатах здобув кандидат Ромні. Свої голоси за республіканця віддали 67 % опитаних. Й усього 25 % респондентів визнало переможцем кандидата Обаму. Зустріч претендентів на президентську посаду транслювали найбільші світові телеканали та сайти популярних видань. Словесну дуель політиків у режимі реального часу побачило близько 50 млн американців. Крім того, передвиборні штаби чинного глави держави й кандидата від республіканської партії вперше вели трансляцію дебатів у Twitter.
Загалом, Барак Обама та Мітт Ромні повинні зустрітися тричі. Наступні дебати відбудуться 16 жовтня в Гемпстеді (штат Нью-Йорк) і 22 жовтня — у Бока-Ратоні (штат Флорида). Крім того, 11 жовтня в Денвілі (штат Кентуккі) дебатуватимуть кандидати у віце-президенти — Джо Байден, нинішній заступник президента Обами, і Пол Раян, соратник Мітта Ромні.

Після бою
Увечері 4 жовтня в інтерв’ю для Fox News у Мітта Ромні запитали, що би він відповів, якби під час дебатів із Бараком Обамою йому нагадали його ж висловлювання стосовно виборців президента. Читачі пам’ятають, що у вересні на відео, знятому прихованою камерою під час вечері кандидата від Республіканської партії з приватними спонсорами, п. Ромні в принизливому тоні відгукнувся про прихильників п. Обами. Мітт Ромні тоді сказав, що 47 % американських виборців, які підтримують Барака Обаму, не платять податків на прибуток і ніколи не проголосують за республіканця.
Ті зауваження республіканця, таємно зняті на відео й розміщені в Інтернеті, викликали різку критику на адресу п. Ромні й дало поживу для тих, хто зображує його, як мільйонера, що не звертає уваги на життя пересічних американців. Цей випадок спровокував нову хвилю критики з боку опонентів.
Задля спростування Мітт Ромні пояснив журналістам Fox News, що його зауваження були «неелегантними» й були сказані «експромтом». Він заперечив усі висунуті йому звинувачення й наголосив, що підтримує «всі 100 % виборців Америки».
«Коли протягом виборчої кампанії доводиться виступати сотні, якщо не тисячі разів, відповідати на безліч питань і відповідей, то не завжди вдається сказати те, що хотів, — зауважив п. Ромні. — У згаданому випадку я сказав щось, що є абсолютно неправильним». І додав: «Усе моє життя показало, що я турбуюся про 100 % виборців».
Говорячи про ті злощасні 47 %, Мітт Ромні зазначив, що багато з тих, хто не платить федеральних податків, сплачують інші види податків. Більш ніж 16 млн літніх американців уникнули податків із прибутку винятково через податкові пільги, які застосовуються тільки щодо людей похилого віку. Мільйони інших громадян не сплачують федерального податку, тому що не заробляють для цього достатньо грошей.

Євген Тарнавський

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply