Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 5, 2021

Різдвяна радість і «Пізнай свій рідний край» від ЗУАДК

Автор:

|

Січень 22, 2020

|

Рубрика:

Різдвяна радість і «Пізнай свій рідний край» від ЗУАДК
Зоряне

Цьогорічні зимові свята закарбувались у пам’яті дітей у зонах зіткнення та хоробрих захисників нашої Батьківщини допомогою від Злученого українського американського допомогового комітету (ЗУАДК). Св. Миколай від ЗУАДК роздав 1,5 тис. подаруночків у Донецькій, Луганській областях, а також у містах Київ і Харків. Крім завжди очікуваних солодощів, дарували санітарно-гігієнічні засоби (90), теплі куртки (6), рукавички (40), шкарпетки (60), черевики (8), футболки (200), «Кобзарі» (60) і словники (60). У відгуках чуємо, що особливо велика потреба є у теплому одязі та санітарно-гігієнічних засобах, що викликало радість у батьків дітей. Подарунки роздали дітям у прифронтових населених пунктах Східної України: місто Торецьк, селища Щербинівка, Новгородське, Північне, Залізне, Дружба, Зоряне (Донецька обл.), селище Станиця-Луганська, (Луганська обл.). Також подарунки отримали родини загиблих воїнів Національної гвардії у Києві, тяжкопоранені в Київському госпіталі, діти-переселенці у Харкові, діти та воїни в Маріуполі; старенькі особи отримали традиційні пайки з продуктами для Святої вечері.

Станиця Луганська
Торецьк

Такі заходи є особливою подією у житті дітей, які щоденно чують і сплять під гуркіт канонад, у чиї домівки потрапляють снаряди, чиї домівки згоріли, чиї родичі загинули. Це діти, які звикли бачити смерть і горе поруч себе, це діти бідні, з неблагополучних сімей. Будь-яка увага до таких дітей приносить їм радість і розраду. Тому щороку ЗУАДК організовує різдвяні подорожі до Західної України на святкування Різдва в рамках проєкту «Пізнай свій рідний край». Так, цього року 15 дітей і один супроводжуючий із околиць Донбасу (с. Дружба Торецького району) поїхали до Олександрії (Рівненська область). Подорож тривала дев’ять днів (з 4 по 12 січня). Маршрут передбачав зворотну поїздку автобусом до Костянтинівки, звідти — потягом до Києва, й увечері автобусом до Олександрії. У Києві діти провели день в екскурсії визначними місцями, в т. ч. до Алеї героїв «Небесної сотні». Родини зі Заходу зустріли діток із великою радістю і прийняли, як своїх рідних, старалися розважити, щоб вони забули напружене життя у своїх селах. Діти ходили на ковзанку, для них провели екскурсію визначними місцями Рівного, екскурсію до історичного Острога, побували у музеях, ходили до церкви, їли кутю, колядували. У сім’ях, які приймали дітей зі Сходу, часто були 14-річні та старші діти, які збагатили бачення життя приїжджих гостей, як допомоги самому собі й своїй родині: адже більшість із них уже працюють — хто миє посуд, хто пече піцу, хто прибирає, хто продає, хто доглядає за старшою людиною, що, своєю чергою, як пише вчитель, надихнуло діток зі Сходу на нове бачення світу та на працю для свого добробуту, для родини, для Батьківщини.
Низький уклін і велика подяка всім жертводавцям за подаровану радість!
Пресслужба ЗУАДК

Ось кілька відгуків-подяк:
«Дякуємо за солодкі подарунки від Святого Миколая! Ми раді, що ваша чуйність надає можливість підвищити бойовий дух військовослужбовцям батальйону, який бере участь у проведені операції Об’єднаних сил, і почуватися потрібними українському народові. Бажаємо вам наснаги, успіхів і Божої опіки».
Мотопіхотний батальйон 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади

«Адміністрація та дитячий колектив школи щиро дякують вам за солодкі подарунки, за вашу підтримку та за ваші щирі та чуйні серця. Нехай ваша доброта і щедрість повернуться сторицею».
Сіверодонецька обласна санаторна школа

«Вклоняємося вам за небайдужість до наших дітей, за неоціненний внесок у розвиток благодійності. Подаровані вами солодощі допомогли дітям та їхнім батькам відчути піклування та увагу, казковий святковий настрій. Нехай щиросердна радість дітей буде вашим оберегом».
Міське управління освіти військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області

«Ц допомога особо цінна тим, що далеко від нашої країни живуть люди, котрі розуміють усі труднощі та проблеми вимушено переселеної особи. Ці люди залишилися віч-на-віч із життєвими обставинами, перенесли психологічні та фізичні травми, матеріальні труднощі і тільки допомога таких щедрих, милосердних організацій, як ваша, допомогла вижити. Надана підтримка маленьким дітям у вигляді новорічних подарунків, одягу, предметів побуту та гігієни — це неоціненна допомога у скрутний час».
Маріупольська міська організація Товариства Червоного хреста України

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply