Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Рідна школа в Пассейку діє вже 70 років

Автор:

|

Серпень 31, 2020

|

Рубрика:

Рідна школа в Пассейку діє вже 70 років
Випускники Рідної школи

Рідна школа — зосередження добрих почуттів, витончених переживань, веселкових спогадів про золоте дитинство. Школа — це вічне вогнище краси. У спогадах вона зберігається, як краса дитинства, краса думки, пізнання, шляхетного вчинку, мудрости.
Наша Рідна школа українознавства в місті Пассейку (штат Нью-Джерзі) діє вже 70 років. Упродовж цього періоду вона славилася своїми вихованцями. Багато випускників стали науковцями, керівниками, спортсменами, а головне — достойними українцями, гордістю свого народу. Але найбільше тішить наших учителів те, що випускники — від професора до робітника — з теплотою відгукуються про школу, з гідністю називають себе вихованцями Рідної школи. Шкільні роки стали для них джерелом порядності та вихованості.
Ми, вчителі, прагнемо, щоб усі дорослі, віддаючи своїх дітей чи внуків до нас у Рідну школу, знали: тут дитина навчиться здобувати знання, торкнеться прекрасного, переживатиме високі почуття. Часто запитуємо: «А чи цікаво дітям у рідній школі?» Йдеться і про пізнання навколишнього світу, і про багатства науки та мистецтва, і про дозвілля. Взаємини, які створились у колективі школи, підбивають ідеї нашого буття і нашої спрямованості до духовного збагачення, вивчення історії, культури свого народу, збереження традицій.
Завдяки вчителям за активної підтримки батьків тримається наша школа. Вчитель, котрий має талант любові до дітей, до своєї праці, виконує найпочеснішу місію — впливати на людську душу тонкими інструментами: чистою совістю та золотим серцем. Тож, любі вчителі, збережіть на довгі роки бадьорість духу і свіжість вражень.
Любі школярі та батьки, родичі! Пам’ятайте, що бути людиною — означає віддавати сили своєї душі в ім’я того, щоб люди навколо вас були гарнішими, духовно багатшими. Тому дуже хочеться, щоб Рідна школа залишалась у пам’яті кожного школяра як еліксир. І місія нашої Рідної школи, особливо зараз, в умовах інформаційної війни й атаки на нашу рідну мову, така вагома та важлива не лише для нас, українців за кордоном, а й для усіх українців загалом. Адже школа є тим осередком, який єднає, відроджує, підсилює, підтримує та продовжує українські традиції в царині культури, мистецтва, освіти та науки, сприяє кращому розумінню та гідному ставленню до України, створює можливості для взаємодії українців зі світом.
Тому особливо зараз є дуже важливо не позбавити наших дітей цих можливостей. Протилежне означатиме зробити боляче не тільки собі й своїм родинам, а й усім свідомим патріотам — українцям, котрі з покоління в покоління плекали ідею животворення української культури та освіти в Америці. Не можна позбавити наших дітей часточки України та можливості живитися з цього джерела. Попри всі пандемії не перервімо ланцюжок єдності поколінь у прагненні зберегти Україну в серці та душі назавжди. Залишаймося гідними українцями попри всі виклики та випробування часу, з повсякчасним бажання творити добро.
Як повідомляв «Міст», у Пассейку вшанували героїв України.

Ольга Рак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply