Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

Річні збори УОКЦ

Автор:

|

Листопад 24, 2011

|

Рубрика:

Річні збори УОКЦ

30 жовтня 2011 року відбулися 32-гі Річні збори Українського освітньо-культурного центру (УОКЦ) у місті Дженкінтавні (штат Пенсильванія). Реєстрація членів і уповноважених делеґатів від українських організацій розпочалася о 1-й дня. Водночас учасники зборів отримали пакети з виборчими бюлетенями та річним звітом, написаним українською й англійською мовами.

Президент УОКЦ відкрив Річні збори о 2.15 пополудні утвердженням їх леґітимності й ухваленням порядку денного. Стефан Макух провів молитву, і присутні вшанували хвилиною мовчання активних членів центру, які цього року відійшли у вічність, — Іванку Луцишин, Марію Олійник і Меланію Сарахман. Писар Наталія Ґріґа зачитала протокол Загальних зборів від 25 жовтня 2010 року, який, за пропозицією В. Панчака, було прийнято одноголосно.

У своєму річному звіті президент Борис Павлюк описав роботу УОКЦ, яка, як і торік, проводилася п’ятьма секторами. У презентації PowerPoint пан Павлюк відобразив діяльність і досягнення кожного сектору, адміністрації УОКЦ і управи будинку, подякувавши всім за успішну працю.

Борис Павлюк нагадав, що в грудні 2010-го було організовано комітет стратеґічного планування та збірки фондів. Відтоді комітет у складі Ю. Даниліва, Б. Захарчука, С. Коропецької, Л. Новак, Б. Павлюка, П. Савчак, М. Тарнавського й Н. Фірко провів зустрічі з організаціями УОКЦ і здійснив детальне опитування, а на його основі розробив цілісний план на майбутнє. Голова комітету Любомир Пиріг коротко представив присутнім сім точок стратеґічного планування, у тому числі розширення соціальних програм для новоприбулих і сеньйорів, розвиток культурних проектів, тіснішу співпрацю з новою хвилею імміґрантів, розвиток молодіжних програм, відкриття кафетерію. Цей план був прийнятий Дирекцією УОКЦ 21 вересня 2011-го.

Борис Павлюк зупинився детальніше на роботі кожного сектору. Він, зокрема, зазначив, що першу фазу розбудови будівлі УОКЦ уже завершено. Але центр украй потребує підтримки всіх українських організацій.

Президент УОКЦ також проаналізував доходи й витрати центру. Крім прибутків від винайму приміщення українським і американським організаціям, базарів і пожертв від громади, УОКЦ також отримав ґрант $5,000 від Western Union для викладання англійської мови для новоприбулих і $10,000 — від фундації Connelly. Одержанням цих коштів центр завдячує комітету ґрантів, зокрема Петрусі Савчак і Нілі Павлюк. Минулорічний фонотон і коляда принес­ли близько $73,000. Також надзвичайно щедрий дар надійшов від др. Юрія Рибака, який заповів для УОКЦ $70,000.

Борис Павлюк представив бюджет на наступний рік. На завершення своєї доповіді він подав плани на майбутнє, які включають тісну співпрацю з організаціями УОКЦ і завершення другої фази ремонту будівлі центру. Президент подякував попередній дирекції за постійну підтримку та плідну працю.

Роман Петик зачитав звіт контрольної комісії, яка на підставі своєї діяльності та звіту зовнішніх ревізорів зробила висновок, що фінансова й адміністративна праця центру з 1 липня 2010 до 30 червня 2011 рр. велася добросовісно та на високому професійному рівні. Комісія подякувала президентові УОКЦ і головам усіх секторів, а також виконавчому директору Маркові Тарнавському, Іванці Білецькій і Несторові Томаліщаку. Роман Петик запропонував уділити відступаючій дирекції абсолюторію з признанням.

Лариса Кривуша подала звіт номінаційної комісії та представила імена членів дирекції, яких комісія рекомендувала для переобрання на новий трирічний термін, це — І. Білинський, Р. Циган, Б. Павлюк, І. Праско, Н. Петрик, Б. Захарчук, А. Жаровська. На місце двох директорів — Тетяни Гусар та Марії Швед, які вирішили не переобиратися на новий термін, члени громади запропонували Ольгу Костів, директора Нашої української рідної школи, і Ірину Галай, мовного редактора часопису «Америка». Рада директорів УОКЦ складається з 24 членів. Термін урядування кожного члена триває три роки.

Водночас із обранням нових членів до Ради було проведено вибори виборчої та номінаційної комісій. Цього року Рада директорів УОКЦ запропонувала для членства шість змін у статуті центру. Голова статутового комітету Роман Петик детально пояснив усі пропозиції. Зміни, зокрема, стосувалися асоційованого членства, процедури проведення виборів і оголошення результатів, обмеження номінацій кандидатів до дирекції, уточнення завдання комітету планування й головного завдання центру.

Після тривалої дискусії над пропозиціями члени УОКЦ й уповноважені делеґати з українських організацій голосували стосовно змін до статуту. Було подано 2 793 голоси. Під час дискусії члени УОКЦ віддали належне роботі дирекції, піднімали питання про членство, радіопрограму центру, отримання ґрантів і коштів на розбудову. Борис Павлюк і члени дирекції відповіли на запитання учасників зборів.

Після ретельного підрахування голосів голова виборчого комітету Любомира Калита оприлюднила результати. Кандидати до Ради директорів УОКЦ на 2011—2012 рр., рекомендовані номінаційною комісією та членами центру, отримали переважну більшість голосів і, таким чином, були обрані до нової Ради директорів. Дві пропозиції змін до статуту щодо членства не отримали схвалення присутніх.

Після закриття зборів учасники продовжували дискусію, насолоджуючись смачним борщиком із канапками, кавою та солодким.

Наталія Ґріґа

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply