Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Річні збори «Самопомочі» Нью-Йорка

Автор:

|

Квітень 05, 2012

|

Рубрика:

Річні збори «Самопомочі» Нью-Йорка

Привітавши присутніх, голова Ради директорів Стефан Качарай оголосив збори правосильними. Єпископ Української католицької церкви Стемфордської єпархії владика Павло Хомницький провів молитву та поблагословив зібрання. Для дальшого ведення програми п. Качарай запросив Богдана Курчака, президента кредитівки. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять членів кредитівки, які відійшли у вічність.

Андрій Юзенів, секретар Ради директорів, зачитав протокол попередніх зборів.

Президент Курчак представив звіт роботи управи й дирекції за 2011 рік. Він зазначив, що, незважаючи на складні та конкурентні обставини й тривожний стан американської економіки, спричинений ґлобальною фінансовою кризою, 2011 рік для кредитівки був винятково успішним, що віддзеркалилось у досягненні рекордного рівня показників активів, депозитів, капіталу та прибутків.

Кредитівка не лише впевнено продовжила й закріпила фінансове зростання, а й надалі лідирує за обсягом активів, посівши

232-ге місце та ввійшовши до найвищих 4 % усіх американських кредитних спілок, а також зайнявши 17-ту позицію серед 434 кредитівок штату Нью-Йорк. Звітний 2011 рік увінчався загальною сумою активів розміром 836,1 млн USD, що на 56,4 млн USD (7,2 %) більше, ніж 2010-го. Позики склали 564,2 млн USD, тобто на 45,6 млн USD (8,8 %) більше, ніж 2010-го. Депозити становлять 677,4 млн USD (зросли на 44,7 млн USD, або 7,1 %). Рік завершився з капіталом 155,1 млн USD із чистим прибутком 10,2 млн USD, порівняно з 7,7 млн USD 2010-го.

Також збільшені прибутки уможливили інвестування в майбутнє кредитівки, віддавши частково членству заробіток у вигляді дивідендів — 13 млн USD. Відповідно, фінансове зростання позначилося й на допомоговій акції 2011-го. Рада директорів постановила пожертвувати на громадські потреби 1,2 млн USD. Станом на 31 грудня 2011 року, кредитівка налічувала 14 306 членів і була визнана однією з найбільших стабільно потужних кредитних спілок Америки.

Президент висловив вдячність членам Ради директорів і працівникам, завершивши свій звіт словами: «Наші успіхи були досягнуті завдяки ентузіазму, довірі та прихильності членів кредитівки». Щедрими оплесками громада виявила визнання й пошану працівникам та проводові кредитівки.

Далі звітували голова кредитового комітету Орест Кебало й голова контрольної комісії Юрій Яримович, який вніс пропозицію про уділення абсолюторії, що присутні схвалили оплесками.

Б. Курчак представив гостей і членів президії: владика Хомницький — єпископ Української католицької єпархії Стемфорда; владика Василь Лостен — єпископ-емерит Української католицької єпархії Стемфорда; Юрій Сергєєв — Надзвичайний і Повноважний посол, представник України при ООН; Костянтин Ворона — віце-консул України в Нью-Йорку; о. Филип Сандрик — протоігумен;

о. Бернард Панчук — парох української католицької церкви Св. Юра в Нью-Йорку; Наталія Дума — голова Об’єднання українців Америки «Самопоміч» відділу в Нью-Йорку, спонсор кредитівки; Олег Лопатинський — голова Об’єднання українців Америки «Самопоміч»; членів Ради директорів і представників комітетів.

При обговоренні звітів пролунало запитання зі зали стосовно допомоги організаціям і видатків на організаційні потреби. Президент пояснив, із чим пов’язані витрати й зачитав чималий список організацій, установ, церковних парафій, молодіжних і жіночих організацій, культурних і мистецьких закладів та видавництв, на які Рада директорів упродовж року ухвалювала допомоги.

До слова запросили Юрія Сергєєва, який, зокрема, зазначив: «У той час, як світ уже майже десять років перебуває в стані серйозної фінансово-економічної кризи, коли зазнають краху великі фінансові корпорації, українські кредитівки Америки, у тому числі Федеральний кредитовий союз, «Самопоміч» у Нью-Йорку, демонструють позитивну стабільність. Розуміємо, що за цією стабільністю лежать традиції, закладені засновниками українських кредитних установ Америки та збережені кількома поколіннями їхніх нащадків. Ця стабільність є результатом розумної інвестиційної, кредитної й іпотечної політики керівництва кредитних спілок. Від імені Постійного представництва України й від себе особисто бажаю вашій установі подальшого процвітання, а всім її членам — плідної та конструктивної роботи, творчих успіхів, добра й здоров’я. Постійне представництво висловлює особливу вдячність вашій організації за доброзичливу співпрацю, а також допомогу в проведенні різноманітних заходів, благодійних акцій, що відбувалися як у штаб-квартирі ООН, так і поза її межами». А Костянтин Ворона прочитав вітання від Генерального консула Сергія Погорєльцева.

Вітаючи збори, виступили представники різних організацій: Андрій Горбачевський, голова Ради дирекції Федеральної кредитової кооперативи СУМА (Йонкерс); Валентин Поливко, секретар Ради директорів Української національної федеральної кредитової спілки; Олег Лопатинський, президент Головної управи Об’єднання українців Америки «Самопоміч»; Наталія Дума, голова Об’єднання українців Америки «Самопоміч», відділ у Нью-Йорку. Надійшли також письмові вітання від Української світової кооперативної ради та Централі українських кооператив Америки.

Далі за програмою були вибори. Любомир Зєлик, голова номінаційної комісії, оголосив список кандидатів до Ради директорів. На наступну трирічну каденцію одноголосно переобрано Богдана Курчака, Андрія Юзеніва та Романа Кизика. Вітальні слова лунали також від керівників і представників українських газет, установ, мистецьких колективів, молодіжних і жіночих огранізацій. Спільною молитвою, проведеною владикою Василем Лостеном, закінчилися 61-ші річні Загальні збори Федеральної кредитової кооперативи «Самопоміч» у Нью-Йорку.

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply