Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Річні загальні збори кредитівки «Самопоміч»

Автор:

|

Квітень 10, 2019

|

Рубрика:

Річні загальні збори кредитівки «Самопоміч»
Михайло Шпигульський, Михайло Козюпа, Ірина Аґне, Дарія Твардовська-Винцент, Орест Цяпка, Андрій Гречак

68-мі річні загальні збори Української федеральної кредитової спілки (УФКС) «Самопоміч» відбулися 31 березня одночасно в головному бюро кредитівки в Чикаґо (штат Іллінойс) і в Українському американському культурному центрі Нью-Джерзі у Виппані, де міститься філія спілки. В Іллінойсі у зборах узяли участь 140 членів УФКС «Самопоміч», а в Нью-Джерзі — 50.
У Нью-Джерзі збори східних філій відкрив Орест Цяпка, голова дорадчої ради УФКС «Самопоміч», котрий попросив о. Степана Білика з церкви Івана Хрестителя у Виппані прочитати молитву. Після цього Дарія Твардовська-Винцент, член дорадчої ради кредитової спілки (КС), прочитала звіт дорадчої ради УФКС «Самопоміч» у Нью-Джерзі. До слова були запрошені Михайло Козюпа, менеджер філії УФКС «Самопоміч» у Виппані, й Ірина Аґне, менеджер філії УФКС «Самопоміч» у Ньюарку.
Після звітів до мікрофону підійшли представники різних організацій із привітаннями, подяками та побажаннями: Української національної федеральної кредитової спілки; Українського народного дому у Джерзі-ситі; українського тижневика «Свобода» й Ukrainian Weekly; Організації оборони Лемківщини Західної України у США; фірми OLCO International; Організації оборони чотирьох свобід України (ООЧСУ); Українського конґресового комітету Америки (УККА); «Пласту»; Спілки української молоді (філії у Ірвінґтоні, Виппані та Джерзі-ситі); Українського спортивного товариства «Чорноморська січ»; Українського танцювального ансамблю «Іскра»; Нової української школи у Ньюарку; Української католицької церкви (УКЦ) Непорочного Зачаття у Гілсайді; УКЦ св. Івана Хрестителя у Ньюарку; УКЦ св. Івана Хрестителя й Українського американського культурного центру Нью-Джерзі у Виппані; Спілки українських журналістів Північної Америки; Іван Васкул, довголітній член кредитівки. Деякі привітання від організацій прийшли у письмовій формі і були зачитані.
О другій годині рoзпoчалася вiдеoтрансляцiя між зборами у Чикаґo та Виппанi. До зали в Чикаґо увійшли ветерани з прапорами, пролунали національні гімни та пісня God Bless America у виконані Української капели бандуристів Північної Америки ім. Тараса Шевченка. Опісля Михайло Р. Кос, президент дирекції, офіційно відкрив 68-мі річні загальні збори УФКС «Самопоміч», щиро вітаючи присутніх членів кредитівки. Єпископ Венедикт Української католицької єпархії св. Миколая прочитав молитву та подякував кредитовій спілці за все добро, що вона робила протягом свого існування й продовжує робити та за можливість усім разом змінювати наше життя на краще. Владика зазначив, що в зверненні до вірних єпархії він закликав долучатися до членства КС «Самопоміч», адже це дасть можливість виділяти більшу допомогу на церковні та громадські організації.
Д-р Кос у своєму звіті зауважив, що 2018 рік був дуже цікавий для нашої фінансової установи. «Наш довголітній президент і виконавчий директор Богдан Ватраль після 40 років відданої праці у КС «Самопоміч» вирішив піти на пенсію. Після розгляду ряду кандидатів на посаду виконавчого директора, Рада директорів одноголосно обрала Віталія Кутного. Ми впевнені, що діяльність нашої КС опиниться у добрих руках із Віталієм». Далі д-р Кос повідомив, що КС «Самопоміч» приєднала КС «Будучність» у Мічиґані. Це принесло УФКС «Самопоміч» понад 12 млн USD капіталу та нових членів із штату Мічиґан. «Ми раді що маємо можливість їх фінансово обслуговувати. Я з приємністю можу констатувати, що ми досягли цього року успішних результатів у прибутках, про що свідчать наші фінансові звіти», — зазначив він.
Богдан Ватраль у своєму останньому 38-му за рахунком звіті як президент установи і виконавчий директор висловив щиру подяку всій кооперативній родині «Самопомочі» за спільну довголітню працю. Пан Ватраль підкреслив кілька важливих моментів із фінансового звіту установи: «2018 року чистий прибуток УФКС «Самопоміч» становив близько $2.4 мільйона. Це збільшило резерву до $110,000,000. Станом на 31 грудня 2018-го активи установи перевищили $589,000,000. Сума позичок зросла до $260,000,000, а інвестиції зросли до $241,000,000. Членство наприкінці 2018 року становило 23,746 осіб».
Новий президент та виконавчий директор Віталій Кутний привітав усіх присутніх і розповів про свій 16-літній досвід праці в УФКС «Самопоміч» у різних відділах установи, що дало змогу особисто зрозуміти та вивчити всю діяльність КС та її відділів. «Тепер із цим досвідом і розумінням я маю можливість вести нашу кредитну спілку у майбутнє, — наголосив п. Кутний і продовжив: «Як уже було сказано раніше, 2018 рік виявився фінансово успішним. Кредитова спілка мала найбільший за останні роки ріст за депозитами на рахунках і за кредитами. Більшою мірою це завдяки тому, що КС «Самопоміч» приєднала КС «Будучність» у Мічиґані, а також завдяки тому, що змінився підхід до надання фінансових послуг, що дало можливість стати установі більш конкурентоспроможною, вкладаючи в сучасні технології й у розвиток нових послуг. 2018-го установа спромоглася виділити громадським організаціям на $250,000 більше допомоги, ніж це було 2017 року. І це — добрий приклад, аби зрозуміти, що ріст КС прямо впливає на те, скільки наша громада отримує від цього користі».
За працю контрольної комісії звітував Богдан Вруський. Контрольна комісія наглядає за діяльністю КС, аби захистити її активи та права членів, забезпечує ефективність внутрішнього контролю, стежить за акуратною та вчасною підготовкою бухгалтерських і фінансових звітів і гарантує правильне запровадження вказівок Ради директорів.
На завершення загальних зборів слідували привітання від різних церковних, громадських, молодечих та інших організацій. Зокрема, Віктор Войтихів прочитав привітання від Блаженнійшого Святослава, глави Української греко-католицької церкви (УГКЦ). Також привітали збори та висловили вдячність за довголітню підтримку священики з УКК св. Миколая, УКП св. Володимира й Ольги, УГКЦ св. Йосифа Обручника, та УГКЦ Непорочного Зачаття. Виступили з привітаннями представники УККА і «Помаранчевої хвилі», Українського інституту модерного мистецтва, Українського національного музею, осередків СУМ у Чикаґо та Палатайні, Пластової станиці та Фундації побратимів, ООЧСУ та Жіночих відділів ОЧСУ, Школи українознавства ім. Василя Стуса в Чикаґо, Української католицької освітньої фундації, Українського танцювального ансамблю «Громовиця».
Новообрана управа УФКС уконститувалася в такому складі: Михайло Р. Кос — президент дирекції, Богдан Ватраль — фінансовий референт; Олег Караван, Ореста Фединяк і Ігор Ляшок — віце-президенти дирекції; Віктор Войтихів — віце-президент/секретар дирекції; Христина Козій, Іван Огаренко і Роман Яцковський — члени дирекції; Іван Павлик — почесний член дирекції.
Члени новообраної дорадчої ради Нью-Джерзі: Дарія Твардовська-Винцент — голова; Орест Цяпка — заступник; Ірина Аґне — секретар; Андрій Гречак, Ольга Ільницька, Михайло Козюпа, Ігор Ляшок і Михайло Шпигульський — члени.
На веб-сторінці КС, www.selfreliance.com, помістили річний звіт УФКС«Самопоміч». Найновішу інформацію «Самопоміч» розміщує на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.
Прес-служба кредитівки «Самопоміч»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply