Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Репортаж учасника з’їзду Демократичної партії з висунення кандидата на посаду президента США

Автор:

|

Серпень 11, 2016

|

Рубрика:

Репортаж учасника з’їзду Демократичної партії з висунення кандидата на посаду президента США
Уляна Мазуркевич, Веслі Кларк і Марта Федорів

Уляна Мазуркевич, Веслі Кларк і Марта Федорів

Гігантські транспаранти та написи вітали близько 5 тис. делегатів, гостей і представників американської та світової преси та майже 20 тис. зацікавлених учасників історичної демократичної конвенції у місті братньої любові — Філадельфії. Вибір місця для конвенціх у прославленій колисці свободи США був достеменно вдалим, бо історична Філадельфія стала господарем цього рівно ж історичного під різними аспектами, досі небувалого видовища. 26 липня делегати цієї унікальної конвенції вперше у виборчій історії США вибрали кандидатом у президенти жінку, матір і політика — Гіларі Родем Клінтон. Ця подія не могла пройти повз увагу уваги спостерігачів і кожному було зрозуміло, що все відбувалося на фоні унікального історичного підтексту історії міста та незалежності США.
Вузенькі вулички міста були заповнені лімузинами, таксівками та дорожнім рухом, а поліційні авта безпеки з увімкненими сиренами повільно посувалися в тісно набитому дорожньому русі, гуділи на повну силу. Було зрозуміло, що звичний бізнес у Філадельфії відступив на другий план, бо його заступила подія неабиякої величини. Місто вдоволено реагувало на заслужену увагу, яку світові засоби масової інформації (ЗМІ) приділяли подіям, які тут відбувалися всього за кілька миль від пам’ятного піднесення далекого 1776 року, коли 13 колоній на своїй Другій конвенції, яка також відбувалася за такої спекотної погоди, проголосували 4 липня за свою незалежність від Великої Британії. Нас відділяють 240 років від тієї знаменної в історії американського народу події, однак обидві події — проголошення незалежності та демократична конвенція 2016-го — об’єднують незаперечні спільні принципи. І та, і ця насичені глибокими наслідками в пошуках відмінної драматичної візії для майбутнього Америки.
Демократичну конвенцію відкрили з великою помпою, за якою можна було відстежити чудово продуманий хореографічний механізм величавого зібрання. Присутні не тільки захоплювалися красою режисури, але відчували, що вони стали її невід’ємною частиною. Величезна кількість учасників не завадила армії волонтерів вчасно забезпечувати делегатів і гостей плакатами «Разом ми сильніші», «Мішель», «Америка», «Гіларі», якими учасники з ентузіазмом вимахували, вигукуючи відповідні слогани. До слова, потрапити на цю визначну подію було не легко: квитків не продавали, учасники прибували тільки за запрошеннями.
Коли ви є українцем-демократом, і перебуваєте на такій поважній конвенції, у вас з’являється додаткове завдання-місія: використати цю нагоду для зустрічей та інтерв’ю з якнайбільшою кількістю репортерів, працівників медіа, щоб пояснити їм справу сьогочасної ситуації в Україні. Особливо тепер, в атмосфері непоінформованості про Україну та невідповідних коментарів політиків, є суттєвим застерегти американські й світові ЗМІ про інтриги та загрозливі політичні концепції Трампа-Путіна-Манафорда, які можуть відбитися шкідливо не тільки на Україні, але й на Європі, світові та демократії.
Марта Федорів, українська демократка з Лігай-Веллі (штат Пенсильванія), приєдналася на моє запрошення до цієї спільної місії. Ми назвали себе «Тім-Україна» і вперто та послідовно взялися за це завдання, стрічаючись із відомими представниками ЗМІ. Серед них був і кореспондент Бі-бі-сі, котрий погодився з нами щодо величини політичної загрози, яку ми йому змалювали. Запам’яталися його слова: «Ми писатимемо про це в найближчому майбутньому, і в нас з’явиться більше інформації про зв’язку Трампа-Путіна-Манафорда, однак ЗМІ ще повністю не розуміють небезпеки цієї історії».
В іншій розмові з Михайлом Смерконішем із CNN ми закинули йому, що він занадто м’яко поводився підчас розмов із прихильниками Трампа. Ми наполягали на тому, щоб він не дозволяв співрозмовникам ухилятися від прямих відповідей на актуальні запитання. В розмовах із численними репортерами ми помітили, що вони думали, як ми, і розчаровані та налякані перспективою обрання Дональда Трампа.
Один норвезький телеканал, який вважається рівним із CNN, узяв у нас інтерв’ю. Ми розмовляли про зв’язки Трампа з Росією і про майбутню загрозу, яка викличе конфронтацію світу, якщо Дональд Трамп стане президентом. Кореспондентка висловила своє занепокоєння з цього приводу. «Чи дійде до холодної війни?» — запитав мене інший кореспондент. «О, ні! — відповіла я. — Це не буде холодна війна, вона вже буде гарячою!», маючи на увазі темперамент кандидата в президенти Республіканської партії.
Після того, як це інтерв’ю транслювали в ефірі, я одержала анонімний дзвінок, від якого повіяло холодом. О першій годині ночі невідома особа мене обізвала негідними гидкими іменами, до яких пришила заяву такого змісту: «Коли буде обрано демократку Клінтон, настане Третя світова війна, коли ж вийде Трамп, то війни не буде». Ховаючись за свою анонімність, невідома особа не цуралася нецивілізованих висловів найнижчого штибу і наказувала мені повертатися в Україну, з подальшими «соковитими» епітетами… Мені сумно, що із прихильниками Трампа не може бути діалогу, а існує тільки штучно створена конфліктна ситуація й образи.
Поза тим нам було приємно бачити в конвенційній залі численних приятелів України. Було багато сенаторів і конґресменів, котрі підтримують Україну, і тим, котрих бачили, ми висловлювали подяку за цю підтримку, просили її продовжувати у майбутньому. Особливо це стосується Веслі Кларка, колишнього головного командувача військ НАТО, котрий намагався переконати уряди західних країн надати Україні летальну зброю. Генерал Кларк розповів про свої численні поїздки в Україну, про те як, на його думку, дуже важливо озброїти Україну. Я поінформувала його про те, що ми робимо в Комітеті оборони прав людини, що недавно надіслала в Україну бандажі quick-cloths, які спиняють кровотечу і таким чином рятують життя нашим воїнам. Справді, було великою приємністю та честю зустріти такого доброго приятеля України і висловити йому свою подяку.
Демократична конвенція відзначалась історичністю, і висунула в президенти кандидата, вибір котрого був результатом президентської кампанії останніх місяців і найважливішим із ретроспективи численних поколінь, які змагалися за право рівнорядності та рівновартості жінки в родині, праці та політиці. Номінація Гіларі Родем Клінтон — колишнього державного секретаря США і колишньої першої леді за президентства Біла Клінтона — це історична перемога в боротьбі за права жінок.
«Там, де немає стель, небо є межею», — почала свій виступ п. Клінтон. Вона закликала довіряти її досвіду, розсудливості та розумінню. Підкреслила свої пріоритети — робочі місця та відмінності від республіканської платформи — кліматичні зміни, доступність навчання в коледжах для молоді, впровадження законів обмеження зброї. Кандидат у президенти США протиставила свою візію надії «політиці залякування та незрозумілих ідей Трампа».
Упродовж чотирьох днів роботи конвенції щодня обговорювалася важлива тема, що стала частиною платформи Демократичної партії. У нарадах конвенції в понеділок наголос був зроблений на родину, у вівторок темою була боротьба за права дітей і сім’ї, у середу — тема єдності в праці, у четвер — «разом ми сильніші». Сама ж конвенція була діловою, подиву гідною в багатьох аспектах, прекрасним і неперевершеним подихом свіжої енергії та натхнення у цій президентській кампанії, яка, гадаю, дуже вплине на долю України та залишиться історичною пам’яткою на все життя.

Уляна Мазуркевич

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply