Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Рената Холод очолила управу Українського музею

Автор:

|

Серпень 15, 2013

|

Рубрика:

Рената Холод очолила управу Українського музею

На загальних зборах Українського музею в Нью-Йорку 23 червня ц. р. члени обрали новим головою управи д-ра Ренату Холод, професора Пенсільванського університету. Висококваліфікований історик мистецтва, д-р Холод була членом управи музею від 2011 року.
“Бути головою управи Українського музею в Нью-Йорку – велика честь і відповідальність, – каже д-р Холод. – Його активність —  цікаві та новаторські виставки й програми — триває майже сорок років. Наше завдання – успішно розпочати діяльність на наступних сорок.  Уважаю мою каденцію переходовою, під час неї має йти підготовка до передання естафети новому поколінню. Жертовністю та фінансовою допомогою кількох поколінь українців далекосяжної діаспори та материка ця установа розвинулася в справжній самоцвіт як локально, так і глобально. Своїми виставками, публікаціями, колекціями й зібраннями музей продемонстрував потрібне знання, енергію та вмілу руку, щоби розвинути культурні зв’язки, щоби висвітлити наративи історії й щоби оформити наше зрозуміння візуальних культур українців минулого та сучасного, далеких і близьких світів. У співпраці з його вмілою управою та відданими працівниками старатимуся осягнути якнайяскравіший профіль і розширити вплив його активності.”
Рената Холод – професор історії мистецтва й куратор відділу Близького Сходу в Музею археології та антропології Пенсільванського університету. Вона отримала ступінь доктора наук образотворчих мистецтв у Гарвардському університеті, ступінь магістра в галузі історії мистецтв в Університетв штату Мічіган, а також ступінь бакалавра з ісламських досліджень Університету Торонто. П. Холод провела архітектурні й археологічні польові роботи в Сирії, Ірані, Марокко, Центральній Азії, Туреччині й Україні. Вона завершила археологічну/етноісторичну просторову розвідку на острові Джерба, Туніс. Зараз вона очолює команду, яка займається аналізом давнього половецького кургану в причорноморських степах України.
Проф. Холод є співавтором і редактором декількох книг, зокрема City in the Desert: An Account of the Archaeological Expedition to Qasr al-Hayr al-Sharqi, Syria, Harvard Middle Eastern Monographs XXIII/XXIV (Місто в пустелі: Археологічна експедиція в Каср аль-Хайр аль-Шаркі, Сирія, Гарвардські близькосхідні монографії XXIII / XXIV), Cambridge, MA: Harvard University Press, 1978; Modern Turkish Architecture (Сучасна турецька архітектура), Philadelphia: University of Pennsylvania Press , 1984, 2-ге вид. Стамбул, 2005, The Mosque and the Modern World (Мечеть і модерний світ), London: Thames & Hudson, 1997; The City in the Islamic World (Місто в ісламському світі) Leiden, Brill: 2008; An Island through Time: Jerba Studies (Острів через віки: Джербинські студії) (Portsmouth, RI: Journal of Roman Archaeology, 2009.
Проф. Холод є членом консультативних рад наукових журналів:  Muqarnas (річна публікація ісламської візуальної культури), Ars Asiatiques та International Journal of Islamic Architecture (Міжнародний журнал ісламської архітектури). Вона входить до складу Наукового комітету Фонду Макса Ван Берхема (Fondation Max Van Berchem), Женева. Вона є колишнім головою Aсоціації істориків ісламського мистецтва (Historians of Islamic Art Association, HIAA). Вона є членом Наукового товариства Шевченка Америки (НТШ-А) й Української вільної академії (УВАН). Рената Холод приєдналася до редакції Arkheolohiia (журнал Інституту археології, Київ) 2010 року й була обрана до складу управи Українського вузею в Нью-Йорку 2011-го.
Прес-служба Українського музею

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply