Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

П’ятнадцять років довіри та підтримки

Автор:

|

Листопад 14, 2018

|

Рубрика:

П’ятнадцять років довіри та підтримки

Учасники благодійного бенкету, в центрі — д-р Френсіс Фукуяма

У Нью-Йорку відбувся п’ятнадцятий урочистий благодійний бенкет приятелів Українського католицького університету (УКУ) Митрополії Нью-Йорку, проведений на підтримку цього навчального закладу.
Традиційно такі заходи розпочинаються молитвою. Після неї прозвучали вітання для його учасників, зокрема, від Олександра Кузьми, представника Української католицької освітньої фундації (УКОФ). Присутні мали нагоду переглянути фільм «Добрі новини з УКУ 2018». Ведучим благодійного обіду був Борис Лушняк, контр-адмірал у відставці Служби охорони здоров’я США, професор і декан Школи громадського здоров’я при Університеті Меріленду. Д-р Лушняк є членом ради директорів УКОФ, мав честь бути головним промовцем на випускних урочистостях в УКУ 2018 року.
Доповідачем на бенкеті був Френсіс Фукуяма — всесвітньо відомий політолог, автор численних праць у галузі демократизації та міжнародної політичної економіки. Його книга «Кінець історії й остання людина» була перевидана понад 20-ма закордонними виданнями та вважається сучасною класикою. Френсіс Фукуяма працює професором Стенфордського університету й весняний семестр 2018-го провів в Україні, викладаючи в УКУ. Однією з головних тез його виступу стали слова: «Країна, в основному, є сумою людського капіталу своїх громадян, що, своєю чергою, робить освіту одним із найважливіших складників у процесі розбудови успішної держави. Це також вимагає морального проводу в боротьбі проти корупції та плекання нового виду політики, яка ґрунтується на ідеях, а не окремих особистостях і патронажі. УКУ має усі ці кваліфікації й буде надалі долучатися до успішного розвитку країни».

О. д-р Богдан Прах, ректор УКУ (у центрі)

Цікаво, з душевною теплотою та натхненням, розповів про теперішню діяльність Українського католицького університету його ректор Богдан Прах. Він наголосив, що студенти УКУ навчаються і виховуються за принципами. «Візьми і зроби! Справа більша за життя! За все — відповідальність: відповідальність кожного дня, відповідальність за кожну людину, відповідальність за свою країну! Ми стараємося щодня мати в серці ці слова. Своїм життям, своїм прикладом стараємося свідчити студентам про те, що хочемо зробити й чого їх навчити», — сказав він.
Ректор звернув увагу, що минув лише рік, відколи при УКУ відкрили Центр Митрополита Андрея Шептицького, а тепер це вже візитка не тільки університету, а й усього міста Львова. Це дуже сучасний ресурсно-інформаційний центр, який об’єднує навчальні аудиторії, бібліотеку, публічний культурний простір, конференц-зали, дитячу зону, кафе, книжкову крамницю, виставкову зону й адміністративні приміщення. Центр Шептицького став місцем спілкування, майданчиком важливих обговорень і знайомств. За рік у його стінах відбулося 120 відкритих заходів, а мультифункціональний корпус відвідали понад 365 тис. людей. Кількість читачів у бібліотеці від вересня минулого року по сьогодні склала понад 10 тис. осіб, а в УКУ — лише 2 тис. студентів, усі інші — читачі Львова і навіть інших міст. Під час літньої екзаменаційної сесії Центр був відкритий цілодобово і майже тисяча студентів скористалися можливістю повчитися вночі. До нього приходять не лише студенти УКУ, а й з інших навчальних закладів. Усе це свідчить, що Центр дуже потрібний і цілком орієнтований на потреби людей.
Популярними стало в університеті проведення днів відкритих дверей. «Дні УКУ» свідчать про відкритість університету до різних середовищ. Наприклад, із нагоди початку нового навчального року під час «Днів УКУ» університет зібрав понад 3 тис. українців і близько 200 закордонних гостей. Одним із найпопулярніших заходів став перший TEDxUCU «Майбутнє розпочинається вже сьогодні». Разом із розвитком університету, зростає і рівень освіти вступників. Майже половина цьогорічних вступників (48 %) належать до 5% найкращих випускників шкіл країни. «Наша мрія була мати 30 %, а цьогорічний показник засвідчив високу престижність навчання в університеті. Водночас це означає дуже велику відповідальність», — каже о. д-р Прах.

Під час відеозвернення до учасників бенкету владики Бориса Ґудзяка, президента УКУ

За здобутками не забарилося й визнання. Представники УКУ мають уже чимало високих нагород. Зокрема, владика Борис Ґудзяк, президент університету, в травні ц. р. за «візію свободи та любов до людей» став почесним доктором Сіракузького університету — одного з провідних університетів США, а в серпні був нагороджений Премією імені Василя Стуса за особливий внесок в українську культуру й активну громадянську позицію. Він став першим представником духівництва, котрого відзначили цією премією. Наприкінці минулого року високою нагородою був ушанований Олег Турій, проректор із зовнішніх зв’язків УКУ, директор Інституту історії Церкви. Він відзначений Хрестом «За заслуги перед Церквою і Папою». Ця державна нагорода Ватикану є найвищою для мирянина в Католицькій церкві.
В УКУ вже звикли не зупинятися на досягнутому. Вже стартував новий і не менш грандіозний проект — будівництво нового колегіуму. Цього року команда університету завершила роботи з проектування та розпочала будівництво будинку, який стане домівкою для понад 300 студентів. Крім житлових кімнат, у колегіумі-ІІ обіцяють спорудити фітнес-центр і дворівневий студентський центр. Тож, вочевидь, фінансова підтримка навчальному закладу потрібна буде й надалі. Ректор Прах зі словами щирої подяки звернувся до учасників бенкету за їхню благодійність.
«Для університету мати підтримку в самому центрі Америки, за тисячі кілометрів від України, є великою Божою благодаттю, — мовиться в подячному слові ректора. — Жертовна, професійна і злагоджена праця Комітету приятелів Українського католицького університету створила неймовірний фундамент для УКУ — як фінансовий, так і моральний. За ці 15 років на благодійних обідах у Нью-Йорку було зібрано понад $7,380,000, що дало можливість університету невпинно і безперешкодно якісно зростати».

Аня Косачевич і Павло Табаков (у центрі)

Загалом же весь гала-обід пройшов у дуже теплій і щирій атмосфері. Перед присутніми виступили відомий музикант і співак Павло Табаков із України та талановита молода вокалістка Аня Косачевич зі США.

Іван Бескид, світлини Романа Верхняка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply