Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 20, 2022

Пуерторіканець у США вчить українських танців

Автор:

|

Червень 28, 2018

|

Рубрика:

Пуерторіканець у США вчить українських танців

Орландо Паган закохався в українські народні танці ще підлітком, а тепер вчить танцювати дітей в Нью-Йорку та Нью-Джерзі. Як зазначається, зараз пуерторіканець є художнім керівником ансамблю «Сизокрилі» в школі народного балету ім. Роми Прийми-Богачевської. Разом із дружиною Ларисою вони викладають українські народні танці для дітей, повідомляє «Голос Америки».
Орландо Паган виріс у пуерто-ріканській родині в Бронксі. У дитинстві займався бейсболом, мріяв стати кінозіркою. Танцями став займатися у середній школі. Вчитель пообіцяв — тих, хто танцює, буде вчити й акторської майстерності. Після цього п. Паган вступив до престижної нью-йоркської школи виконавських мистецтв — хотів на акторські курси, а взяли на танцювальні. «У наступні чотири роки я тільки те й робив, що танцював. Вивчав балет, сучасний танець, джаз, степ, африканські танці», — розповів Орландо.
Лариса, яка з дитинства займалася українськими танцями, пригадує, як Орландо вперше з’явився у школі народного балету ім. Роми Прийми-Богачевської. Його запросили на репетицію українського національного ансамблю. Чоловік передивився виступи танців і закохався в них. Після цього вирішив спробувати свої сили в цьому. І з того часу викладає українські народні танці в школі.
Родина пуерторіканця була здивована його вибором танцювальної кар’єри. Саме завдяки урокам українського танцю Орландо у віці 32-х років прийняли до престижної трупи танцювального театру Гарлему під керівництвом Артура Мітчела. Орландо став солістом театру Гарлему й одночасно танцював у «Сизокрилих», а також викладав у школах танцю та у літньому танцювальному таборі.
Упродовж останніх 20-х років у нього навчалися понад сотні дітей із української діаспори. Як хореограф Орландо уважно вивчає історію та культуру реґіонів України. На його думку, українські танці повинні вийти за межі української громади. «Намагаюся зробити так, аби український танець став на стільки ж популярним, як, наприклад, балет чи сучасний танець. Хочу донести його до інших громад. Знаю, коли вони це побачать, то обов’язково закохаються. Їм сподобається атлетизм, кольори, музика. Вірю, що люди зможуть побачити українські народні танці як чисту форму мистецтва», — поділився п. Паган.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply