Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 18, 2022

Прилетіли з Європи, щоб вшанувати Кобзаря на Флориді

Автор:

|

Березень 20, 2019

|

Рубрика:

Прилетіли з Європи, щоб вшанувати Кобзаря на Флориді

Українська громада південно-західної Флориди величаво відзначила 205-ті роковини геніального українця Тараса Шевченка концертом класичної української музики, яку блискуче виконали сестри Наталя й Ольга Пасічники. Для цієї події вони прилетіли з Європи всього на кілька днів. Концерт відбувся в Українському релігійному осередку ім. св. Андрія в Норт-Порті.
Наталя Пасічник, піаністка Королівської академії музики в Стокгольмі (Швеція), давала короткий вступ до музичних композицій, які вона й Оля виконували, та розповідала про українських композиторів, котрі створили унікальні шедеври (М. Лисенко, Я. Степовий, Д. Бонковський, М. Скорик, В. Косенко, М. Колесса). Оля Пасічник, солістка Варшавської опери, з великим почуттям передавала зміст пісень, які вона співала чудовим, сильним сопрано.
Наталя Пасічник започаткувала програму «Сонатою Сі-мажор» М. Березовського, маловідомого українського композитора, якого ставлять на рівні з Моцартом. Потім слідували «Українська рапсодія: Думка-Шумка» М. Лисенка та в’язанка коломийок М. Колеси. Ольга Пасічник чудово виконала пісні на слова Шевченка «Садок вишневий коло хати», «Мені однаково», «Ой три шляхи широкії», «Нащо мені чорні брови» та «Якби мені черевички».
В другій частині Ольга виконала на слова Лесі Українки «Стояла я і слухала весну», а потім пісні «Як на небі зіроньки», «Вони стояли мовчки» та «Сумний я» на музику В. Косенка. На закінчення непересічної програми Наталя й Ольга Пасічник виконали три народні пісні на музику М. Лисенка. Приємною несподіванкою вечора став виступ Назара, сина Олі Пасічник, котрий навчається гри на скрипці у Музичній академії в Бельгії. Святочний вечір закінчився «Заповітом» Шевченка.
Авдиторія стоячи гарно дякувала виконавцям за чудовий вечір на честь Тараса Шевченка. Було надзвичайно приємно мати таких визначних виконавців, як піаністка Наталя Пасічник, котра концертувала в країнах Європі, США, Японії, Арґентині та брала участь у багатьох міжнародних фестивалях. Крім сольних виступів, Наталя проводить майстер-класи гри на фортепіано, її запрошують до міжнародних журі. Вона є палким промоутером української музики в світі. Оля виступала в головних ролях багатьох опер у славетних театрах Європи, Австралії, Канади, Японії та США. Отримала багато нагород, записала понад 50 дисків.
Щира подяка за підготовку та великий успіх концерту належить членам Громадського комітету південно-західної Флориди, зокрема, Юлії та Сергієві Лопанчукам, Нелі Лехман, Нусі Мацілинській, Богданові Боднаруку, Лесі Попель, Ліді Білоус, Ромі Гуран, Галі й Вікторові Лісничим, Дарії й Євгенові Томашоським, Богданові Гурану та Христі Чайковській.

Віра Боднарук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply