Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Провели концерт до століття «Щедрика»

Автор:

|

Грудень 10, 2022

|

Рубрика:

Провели концерт до століття «Щедрика»
«Щедрик» у «Карнеґі-голл»

Коли український дитячий хор «Щедрик» минулого тижня прибув до Нью-Йорка, він відразу ж дав концерт на Центральному вокзалі. Це була символічна подія, бо саме у «Великому Яблуці» 100 років тому відбулася північноамериканська прем’єра колядки українського композитора Миколи Леонтовича.
Мартін Скорсезе, знаменитий американський режисер, і Віра Фарміґа, американська акторка українського походження, стали ведучими концерту з нагоди столітньої річниці прем’єри «Щедрика» у Нью-Йорку.
Концерт відбувся 4 грудня в «Карнеґі-голл» із прямою трансляцією на платформі Vimeo для всіх охочих. У концерті взяли участь: український дитячий хор «Щедрик» із Києва, український хор «Думка» з Нью-Йорка, українська капела бандуристів Північної Америки ім. Тараса Шевченка, хор «Трініті Волл-Стрит», американська оперна співачка Джанай Брюґґер та українська фольклорна співачка Марічка Марчик.
Композитор Тревор Вестон репрезентував свою нову композицію на вірш Сергія Жадана, написаний під час повномасштабного вторгнення Росії до України. На концерті також звучала музика Еріка Вітакра, Леонарда Бернштейна, Валентина Сильвестрова та Джорджа Гершвіна. Частину коштів від придбаних квитків перекажуть на ініціативу United24 для відбудови України.
Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, зазначив, що саме в «Карнеґі-голл» 100 років тому американці вперше почули композицію, яка згодом стала символом Різдва. «Тепер Carol of the Bells є необхідним атрибутом Різдва для сотень мільйонів людей у США й усьому світі», — повідомив він.
Щоб підкреслити важливість «Щедрика» для української культури перед виступом до авдиторії звернулись Володимир та Олена Зеленські. «Україна пишається твором Леонтовича. Через нього ми розповідаємо світові про українську культуру й ідентичність. Це особливо важливо зараз, коли Росія намагається знищити наш народ. Саме тому вечір почався з аплодисментів військовим Збройних сил України».
Як повідомляв «Міст», «Щедрик» виконали у британській королівській резиденції.

Катерина Сліпченко, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply