Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

Пропам’ятний концерт у Флориді

Автор:

|

Листопад 28, 2018

|

Рубрика:

Пропам’ятний концерт у Флориді

Усі виконавці концерту

Величавий пропам’ятний концерт на вшанування 85-х роковин Голодомору-Геноциду 1932-1933 рр. відбувся в приміщенні Пресвітеріанської церкви у Венисі (штат Флорида). Приміщення церкви обрали, щоб запросити американську публіку почути визначних українських музикантів, котрі виконували твори українських композиторів і світових класиків. На концерт прибули близько 420 осіб, половина з яких були американцями.
Вечір відкрив Роман Чайковський, голова Флоридського відділення Комітету визнання Голодомору-Геноциду. Він коротко розповів про велику трагедію України — Голодомор 1932-1933 рр. Привітання від достойного Валерія Чалого, Посла України в США, прочитав Михайло Савків, голова Комітету визнання Голодомору-Геноциду, який прибув із Вашинґтону.
Ансамбль бандуристок Північної Америки під дириґентурою Оксани Родак розпочав програму молитвою «Під твою милість» Бортнянського на тлі великого хреста, з якого звисав чорним вишитий рушник. Потім були пісня «Сирітка», музика «Гомін степів» Г. Китастого та «Виростиш ти сину» на слова В. Симоненка. Музика на бандурі та спів молодих жінок ансамблю захопила та зачарувала всіх присутніх.

Соломія Івахів

Широко знана Соломія Івахів блискуче виконала на скрипці Ciaccone from Partita No, 2 in D-minor С. Баха, «Мелодію» М. Скорика та «Музику» І. Карабиця. Останній твір часто виконують на похоронах, пояснила п. Івахів. Баритон Олег Чмир із великим почуттям трагізму виконав пісні «Стоїть явір над водою», «Вже день здається сивим і безсилим» і дві арії з опери «Мойсей» М. Скорика.
Тріо в складі Володимира Винницького, Наталі Хоми та Зої Рожко виконало три пісні для сопрано, фортепіано та віолончелі композиторів С. Людкевича та М. Скорика. А дуети для віолончелі та фортепіано Баха, Лисенка та Скорика захоплююче виконали Наталя Хома та Володимир Винницький. Піаніст Винницький, котрий був мистецьким керівником концерту, зачарував авдиторію блискучим виконанням творів Ревуцького та Шопена.
На закінчення концерту Ансамбль бандуристок під орудую Оксани Зелінської виконав три пісні — «Нагадай бандуро», «Сину, качки летять» та «Через поле широкеє», а на фінал зворушливе «Алілуя».
Бурхливі оплески свідчили про захоплення присутніх музикою та вдячністю музикантам. Великим успіхом концерту завдячується невтомній праці Нелі Лехман, Романа Чайковського, Віри Боднарук, Анни Мацілинської, Лесі Попель і Катерини Стецюк, як і членам Громадського комітету південно-західної Флориди.
Віра Боднарук, фото Христини Чайковської

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply